Як зробити до акваріума корч. Як зробити корч для акваріума.

Декоративна корч є одним з найважливіших атрибутів оформлення акваріума. При цьому не має значення, чи хочете ви оформити невеликий домашній акваріум або виставковий акваріум-гігант. Прикрашений корчем підводний світ набуває вигляду природної водойми, вона підкреслює красу мешканців акваріума. Якщо ви вирішили, що корч вашому акваріуму необхідна, сміливо ступайте в ліс або міський парк.
Вам знадобиться
  • Корч, ємність для кип'ятіння води, ножівка, ніж, ганчір'я
Інструкція
1
Побродите по лісистій місцевості, загляньте на місцеві водойми. Ваше завдання - знайти дерев'яну корч, за формою і розмірами ідеально підходящу для акваріума. Враховуйте, що брати корчі потрібно тільки з екологічно чистих місць, уникайте районів, розташованих в зоні викиду промислових і сільськогосподарських відходів.
2
Для облаштування штучного водного світу підійде не всяка гілка. Використовуйте лише коріння дерев. Дуже бажано, щоб корч була взята з болотяної середовища і була достатній час занурена в воду. Але можна спеціальним чином підготувати і суху деревину.
3
Припустимо, ви знайшли підходящу корч. Переконайтеся, що дерево не трухляве і не має ознак гниття. Будинки очистіть вибраний шматок деревини від усього зайвого, видаліть зіпсовані частини, промийте корч водою і приступайте до її обробці.
4
Вам знадобиться відповідна ємність (велика каструля або відро). Залийте в неї води, але не цілком, оскільки частина води витіснить корч. Корч помістіть в ємність і варіть на невеликому вогні. Варити доведеться кілька годин, періодично міняючи воду. Після неодноразової проварки вода повинна помітно посветлеть.
5
Коли корінь буде достатньою мірою проварений, залиште його на кілька днів у воді. Потім підготовлену корч сміливо можете класти в акваріум. Намагайтеся раціонально розміщувати цей новий елемент декору, щоб корч була показана всім бажаючим в найвигіднішому світлі. Враховуйте, що поява корчі може на деякий час привести мешканців акваріума в подив. Пройде кілька днів, а потім рибки облюбують це нове укриття.
Зверніть увагу
Деякі рекомендують при варінні корчі додавати у воду трохи звичайної солі, але це не є обов'язковим.
Корчі - це один з найважливіших елементів будь-якого акваріума, як домашнього, так і виставкового. Той невеликий водний світ, де є корч, набуває не тільки вид природної водного середовища, а й підкреслює красу акваріумних мешканців. Деякі види риб знаходять під корчами притулок, для інших риб корчі служать кормом. Корчі також використовуються як нерестового субстрату.
Вам знадобиться
  • Дерево
  • Емальований посуд
  • Вода
  • Сіль
Інструкція
1
Заготівлю для короягі найкраще шукати на місцевих водоймах. Якщо ви хочете зберегти своїх мешканців в доброму здоров'ї, простежте, щоб це водоймище обов'язково був екологічно чистим, в його зоні не повинно бути підприємств з промисловими і сільськогосподарськими відходами. Після того, як водойма знайдений, потрібно знайти вподобану вам корч . Тільки обов'язково потрібно враховувати розміри акваріума і самої корчі, її доведеться деякий час виварювати.
2
Отже, підходяща корч знайдена, і її потрібно оглянути. Гарна корч має достатньо тверде дерево, від неї немає гнильного запаху, вона не покрита цвіллю. Після цієї перевірки можна приступати до її подальшій підготовці.
3
Корягу потрібно промити, і очистити від кори. При бажанні корчі можна надати певну форму.
4
Після цього корч потрібно обробити з біологічної точки зору. Для цього корч потрібно "запекти". Потрібно помістити заготовку корчі в духовку, розігріти її до 200 градусів і залишити корч там на 2-5 годин. Час від часу корч потрібно буде перевертати її для рівномірного фарбування. Цей процес видаляє вологу з дерева, оберігає корч від гниття.
5
Потім корч потрібно прив'язати до вантажу і покласти в емальовану ємність, залити міцним соляним розчином і проварити близько 12 годин. Щоб бути зовсім впевненим в стерілізауціі корчі, в розчин можна додати і перманганат калію з розрахунку 5-10 грамів на 10 літрів. Марганцівка крім дезінфекції ще й додасть корчі більш насичений колір.
6
Останнім кроком потрібно звільнити корч від солі і марганцю. Для цього корч потрібно прокип'ятити в прісній воді, міняючи її через кожні три години. Це потрібно повторювати від 2 днів до 2 тижнів, залежно від розміру і кількості заготовок. Після цих операцій корч буде абсолютно готова потрапити в акваріум і радувати вас, і жителів акваріума багато років.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=nEihVyWGDTY
Зверніть увагу
Щоб перевірити придатність корчі, в акваріум, наповнений свіжою водою, кладуть корч, запускають в нього недорогих риб, накривають посудину склом, щоб вони не вистрибнули, і спостерігають за їх поведінкою. Якщо риби турбуються, намагаються вистрибнути з акваріума, то корч непридатна для використання в акваріумі.