Як здавати аналіз крові на цукор. норма цукор крові з вени натщесерце у дитини.

Аналіз крові на цукор необхідно регулярно здавати кожному, навіть в тому випадку, якщо ви відчуваєте себе добре, і у вас немає проблем зі здоров'ям . Якщо у вас з'явилася постійна спрага - терміново здайте кров на цукор . Насторожують і такі клінічні симптоми, як загальна стомлюваність, слабкість, нездужання, сухість у роті, свербіж шкіри.
Інструкція
1
Тестів на визначення рівня цукор а в крові досить багато: паркан крові з пальця, з вени, з навантаженням глюкозою та без навантаження, аналіз на глікірованний гемоглобін. Показники цукор а в крові: 3,3-5,5 ммоль/л - це норма (незалежно від віку); 5,5-6,0 ммоль/л - преддиабет; 6,1 ммоль/л і вище - цукор ний діабет. Всі ці показники визначаються при заборі крові з пальця (натще). При взятті крові на цукор з вени, показники його (натще) дещо інші, так норма приблизно на 10-12% вище (до 6,1 ммоль/л). Діагностичним показником для цукор ного діабету є значення цукор а в крові вище 7,0 ммоль/л.
2
У лабораторній діагностиці для визначення цукор а в крові застосовують ще один метод - це експрес-метод. Результати експрес-методу вважаються попередніми, вони менш точні, ніж дослідження, виконане на сучасному лабораторному обладнанні. Тому, при виявленому відхиленні від норми, слід перездати аналіз крові на цукор в клініко-діагностичній лабораторії.
3
Є ще один тест, яким діагностують цукор ний діабет у пацієнта: проба з « цукор ной навантаженням» або глюкозою. Спочатку в лабораторних умовах визначається рівень цукор а в крові натще (забір крові з вени), потім пацієнт приймає 75 грам глюкози у вигляді сиропу (1 , 75 мг/кг для дітей), і через 2 години повторно проводиться аналіз крові. Розрізняють такі варіанти: до 7,8 ммоль/л - це нормальний показник; 7,8-11,0 ммоль/л - стан преддиабета; більш 11,1 ммоль/л - діагноз цукор ного діабету.
4
Перед тестом можна приймати їжу, а ось в перерву між першим і другим аналізом не можна їсти, пити і курити; також обмежені фізичні навантаження; небажано гуляти, лежати або спати на ліжку - все це може вплинути на якість результатів дослідження. Лабораторне обстеження на цукор проводиться на тлі звичайного режиму харчування, немає необхідності дотримуватися спеціальної дієти, відмовлятися від солодкого. Не слід проводити дослідження крові на цукор на тлі гострих захворювань, травми та інших станів.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=tccVWpQm09k
Зверніть увагу
Аналіз крові на цукор є найважливішим дослідженням, яке застосовується для порушень вуглеводного обміну та діагностики цукрового діабету. Найбільш яскравим і основним симптомом підвищення рівня цукру в крові є - поліурія. Це посилене виділення сечі, яке викликане підвищенням осмотичного тиску сечі, тому що в ній розчиняється глюкоза (нормою вважається відсутність глюкози в сечі).
Корисна порада
Аналіз крові на цукор - важливий метод діагностики таких захворювань і патологічних станів, як цукровий діабет, приступ феохромоцетоми, гипогликемическое і гіперглікемічний стану та інші. Норма аналізу крові на цукор. Нормальними показниками цукру крові є його зміст в капілярної крові 3,3 - 5,5 ммоль/л. Для крові з вени (венозної) верхня межі норми є 6,1 ммоль/л.