Як розсаджувати тюльпани.

Тюльпани зазвичай прийнято дарувати жінкам на свято 8 березня. Так само як нарциси, гіацинти та проліски, зті квіти ще називають "первоцвітами". Багато дачники садять у себе в клумбах ці яскраві й невибагливі рослини. Тюльпани відносяться до сімейства лілійних. Їх можна вирощувати в квітниках або зимових садах. Деякі любителі-квітникарі вирощують їх і вдома, в квіткових горщиках, причому при правильній вигонки тюльпани зацвітають прямо на Новий рік.
Інструкція
1
Але для отримання гарних садових тюльпанів їх слід правильно вирощувати і правильно розсаджувати. Тюльпани люблять світлі, чи не вітряні місця. Для їх вирощування підійде родюча слабокислая або нейтральна грунт. Найбільше тюльпани бояться перезволоження. Розсаджують тюльпани раз в 2-3 роки.
2
Дочекайтеся відцвітання тюльпанів і пожовтіння їх листя. Листя повинні пожовтіти на одну третину. Викопайте цибулини тюльпанів, отсортируйте їх, промийте у воді. Розкладіть для просушки в теплом, провітрюваному приміщенні. Зберігайте цибулини тюльпанів при температурі 18-20 градусів.
3
Просушите їх протягом 3-4 тижнів. На цибулини не повинен потрапляти сонячне світло, а температура в приміщенні не повинна перевищувати 34 градусів, щоб не зіпсувати квіткову бруньку.
4
Підготуйте в саду грядку або клумбу для розсаджування тюльпанів. Розсаджувати тюльпани слід не раніше 10 вересня, але не пізніше 10 жовтня, тобто за 1,5-2 місяці до промерзання ґрунту.
5
Висаджуйте цибулини тюльпанів в підготовлену грядку на глибину, що перевищує висоту цибулин в 3-4 рази. Відстань між цибулинами повинно бути 5-10 см.
6
До речі, квітки тюльпанів з поздовжніми штрихами або смужками вважаються зараженими вірусом пестролепестности. Досвідчені квітникарі цибулини таких тюльпанів знищують.
7
Флористи радять не зрізати квіти тюльпанів зі стебел, викопувати їх разом з цибулинами, промивати і ставити у вази. Так вони довше цвітуть. А після цвітіння цибулини також можна просушити і знову розсаджувати.