Як протягнути мережу.

«І навіщо ж мені потрібна ваша локальна мережа ?». Таке питання ви напевно почуєте від тих, кому запропонуйте вступити в свою діючу мережа або створити нову. Зрозуміло, кожна людина хоче знати, чи варто йому витрачати свої гроші, сили і час на участь в мережі, коли є інтернет. Що ж можна відповісти на таке питання і які переваги локальної мережі, розглянемо докладніше.
Вам знадобиться
  • Мережевий кабель, мережні карти (по числу учасників мережі), комутатор
Інструкція
1
Насамперед, локальна мережа дозволяє її членам обмінюватися фільмами, іграми, музикою, програмним забезпеченням, документами. Об'єднання комп'ютерів в мережа на порядок підвищує інтенсивність обміну інформацією. Особливо це цінно при спільній роботі над конкретним проектом, будь то розробка сайту, монтаж відеоматеріалів, наладка програмного забезпечення.
2
Локальна мережа надає можливість спільного використання устаткування (приводів CD-RW/DVD-RW, принтерів і т.п.). Єдиним обмеженням буде наявність згоди власника на використання його пристрою. Ще один момент: вам доведеться зайти за дисками або спрацьованими на принтері листами до господаря приводу або принтера (хоча в умовах мережі, організованої в межах одного житлового приміщення або офісу, все гранично спрощується).
3
Протягнувши мережа , ви зможете спільно з іншими користувачами використовувати канал доступу в інтернет. При достатній ширині сучасних каналів доступу локальна мережа не приведе до падіння швидкості підключення. За відсутності коштів на покупку виділеного каналу цілком можна спільно використовувати модеми.
4
Локальна мережа дає високий рівень спілкування: відео, голосовий зв'язок, чати. Для цього буде потрібно недороге обладнання (мікрофони, web-камери).
5
При роботі в деяких програмах можна скористатися можливостями мережевого рендеринга. В цьому випадку над конкретною частиною програми трудяться всі машини, об'єднані в локальну мережа . Швидкість обробки інформації при цьому зростає в кілька разів. Завдяки розподілу обчислень, робота, раніше отнимавшая тиждень, буде виконана за годинник.
6
Для азартних гравців локальна мережа - незамінний засіб для підняття комп'ютерної гри на новий рівень. Можна розгортати цілі баталії, що недосяжно при роботі на одиночному комп'ютері. Гра з іншими учасниками безкоштовна, проходить на підвищених швидкостях. Тут головне - вчасно відірватися для участі в подіях реального земного життя.
7
Що ж потрібно, щоб протягнути локальну мережа ? Не обійтися без бажання тих, хто буде в ній складатися. Прокладка проводів і налагодження устаткування - найпростіша справа. Набагато складніше переконати людей в тому, що мережа їм потрібна. Причина відмов в участі - банальна людська лінь і небажання зрозуміти.
8
Кращий спосіб знайти тих, з ким ви будете тягнути мережа - поговорити з тими, кого ви знаєте особисто, а потім з'ясувати телефони мешканців вашого будинку і методично обдзвонити їх, пропонуючи вступити в вашу майбутню мережа . Допоможе також і розклеювання оголошень по під'їздах будинків, намічених вами в якості кандидатів на участь в мережевому проекті. Всі ці проблеми не мають жодного значення, якщо ви тягнете мережа в межах однієї квартири або офісу.
9
Проведення робіт по створенню локальної мережі слід узгодити з експлуатуючими та житловими організаціями або власниками будівлі. Враховуйте при цьому, що більш охоче такі організації вступають у відносини з юридичними, а не фізичними особами.
10
Отже, всі організаційні моменти улагоджені, тепер запасіться обладнанням, необхідним для об'єднання комп'ютерів в мережа . Вам знадобиться мережевий кабель (він пов'язує машини між собою), мережеві карти (по одній на кожного учасника мережі) і комутатор - пристрій, що об'єднує всю систему воєдино (до нього сходяться всі мережеві кабелі).
11
Встановіть обладнання, зробіть його налаштування і насолоджуйтеся новими можливостями, наданими локальної мережа ю, зробленої своїми руками.