Як вирівняти таблицю.

В побудові сайтів за допомогою популярного і простого мови HTML є певні правила оформлення і вирівнювання таблиць. Нерідко таблиця, яку ви розмістили на сторінці, зміщується і тому, щоб вона відповідала загальній компоновці сторінки, її необхідно вирівняти по центру сторінки або по лівому або правому краю. За замовчуванням таблиця в HTML вирівнюється по лівому краю і тому вам необхідно знати теги, за допомогою яких можна змінити її положення.
Інструкція
1
Для вирівнювання таблиці по центру веб-сторінки використовуйте атрибут align=«center», присутній в тезі table. Для вирівнювання таблиці по правому краю використовуйте, відповідно, атрибут align=«right». Для вирівнювання по лівому краю сторінки змініть значення атрибута на left.
2
Крім самої таблиці, вирівняти можна і вміст її осередків - по горизонталі, або по вертикалі. Для горизонтального вирівнювання вмісту комірок таблиці використовуйте атрибут align тега tr з відповідним значенням. Для осередків застосуєте його до тегу td.
3
Експериментуйте з різним вирівнюванням рядків в різних осередках - ви можете вирівняти текст в одній клітинці таблиці по центру, а в іншій - по правому або лівому краю.
4
Для вертикального вирівнювання тексту скористайтеся атрибутом valign=«top» для тегів tr і td, щоб помістити вміст по верхньому краю комірки. Щоб помістити вміст по середній лінії комірки, змініть значення top на middle, а для вирівнювання по нижньому краю комірки змініть значення на bottom. Також вирівняти вміст можна за базовою лінії (значення baseline).
5
Регулюючи вирівнювання вмісту комірок як в горизонтальній, так і у вертикальній площині, ви зможете надати таблиці саме той вид, який вона повинна мати в готовому вигляді на вашій веб-сторінці.
Зверніть увагу
Вирівняти вміст всередині таблиці можна не тільки по горизонталі, але і по вертикалі за допомогою атрибута valign може приймати значення: middle - вміст буде знаходиться в середині.
Корисна порада
Основи HTML: Вирівнювання таблиць. Для завдання вирівнювання таблиці по центру веб-сторінки або по одному з її країв призначений параметр align тега. Цей параметр використовується за умовчанням, тому його зазвичай не вказують. right - вирівнювання таблиці по правому краю веб-сторінки. center - вирівнювання таблиці по центру веб-сторінки.