Як провязать протяжку.

Вязальная машина може надати істотну допомогу майстрині у створенні рівних і акуратних трикотажних полотен і пров'язуванні різноманітних предметів одягу та аксесуарів. За допомогою в'язальної машини ви зможете не тільки провязивать рівномірне полотно, а й доповнювати його різними декоративними елементами - наприклад, протяжками, які є частим елементом у в'язаних візерунках. Підйом протягання - проста дія, яке зможе виконати навіть починаюча в'язальниця.
Інструкція
1
Пров'яжіть узор з раппортом на чотири петлі. Оздоблювальну нитку прокладайте на кожну першу голку, а потім підводите під три наступних голки. Таким чином, ви зробили протяжку на три петлі. Або в наступному ряду, або через ряд кулірної гладі, піддіньте Деккером кожну протяжку і навісьте їх на середню голку, перш ніж прокладати нитку.
2
Потім прокладете оздоблювальну нитку по узору в шаховому порядку, щоб вийшла дрібна сітка. Щоб отримати велику сітку, прокладете нитку через два-три ряди кулірної гладі.
3
Щоб візерунок на виробі був акуратним і рівним, пров'яжіть попередньо зразок з обраним кількістю протяжок, визначивши, через скільки рядів потрібно прокладати нитка для найбільшої акуратності візерунка.
4
Також ви можете повторювати прокладку оздоблювальної нитки кілька рядів підряд на одні й ті ж голки, не піднімаючи протягання. Після цього надіньте першу протяжку на середню голку і пров'яжіть ряд кулірної гладі, а потім надіньте другу протяжку і знову пров'яжіть ряд кулірної гладі.
5
Повторюйте ці дії, поки не піднімете все протягання. Після цього пров'яжіть два ряди кулірної гладі і на середню голку надіньте першу протяжку . Прокладіть оздоблювальну нитку по другій сходинці, робочої ниткою зв'яжіть один ряд, а потім підніміть другу протяжку , прокладете нитку і пров'яжіть.
6
Цікавий декоративний ефект вийде, якщо ви будете піднімати протяжку , надягаючи її не так на середню голку, а зміщуючи в бік.
При в'язанні на спицях можна домогтися різноманітних візерунків, комбінуючи різні види петель, додаючи або скорочуючи їх кількість. Існує декілька способів зменшити або збільшити число петель у в'язанні. І один з них - це проста протяжка.
Вам знадобиться
  • - пряжа (для виконання протягання дуже гладкі нитки краще не брати);
  • - робочі спиці.
Інструкція
1
Спочатку розберіться з термінологією слова «протяжка». Так склалося, що в в'язанні два абсолютно різних поняття отримали одну назву. Це слово може означати частину петлі, точніше сказати, нитка між двома петлями на правій і лівій спиці. Така протяжка може використовуватися при в'язанні для додавання петель. Для цього захопіть її лівою спицею і натягніть рухом від себе. Далі правою спицею захопіть петлю, що за задню стінку і витягніть робочу нитку на лицьову сторону в'язання. У вас вийшла додаткова петля на правій спиці.
2
Якщо під протяжкой ви маєте на увазі спосіб убавленія петель, то врахуйте, що вони бувають простими, подвійними і навіть потрійними. Протяжка з двох петель (проста протяжка) виконується наступним чином. Пров'яжіть одну петлю лицьовій і надіньте її назад на ліву спицю. Праву спицю введіть з лицьового боку в'язання в другу петлю, захопіть і витягніть через неї першу. В результаті у вас друга петля, яку ви не будете провязивать в наступному ряду, нахилена вправо. Вийшла проста протяжка.
3
Щоб петля після пров'язування була нахилена вліво, введіть праву спицю через дві петлі і витягніть через них робочу нитку на лицьову сторону полотна. У вас вийшло, що дві петлі пров'язані разом.
Зверніть увагу
У різних джерелах протягання називають по-різному. Просту протяжку можуть назвати подвійний через кількість Пров'язуйте разом петель. Тому головне - вчасно зорієнтуватися і правильно зрозуміти сенс написаного. Подивіться по схемі або в описі, скільки саме петель беруть участь в протяжке.
Корисна порада
При бажанні петлі, пров'язуємо разом, можна нахилити як вліво, так і вправо. При нахилі вправо виходить той же результат, як і при виконанні простої протягання. На полотні досить складно визначити, яким із способів ви збавили кількість петель, якщо вони нахилені вправо. Тому з опису або малюнка вам потрібно розібратися тільки в напрямку петель, а як їх збавити - як випадок підвернеться. Рішення може залежати від зручності виконання цього елемента особисто для вас.