Як привчити малюка спати.

Багатьох молодих батьків хвилює дуже важливе питання: чому малюк погано спить, прокидається по кілька разів за ніч? Чи можна привчити крихітку спокійно спати, не турбуватися і не турбувати маму і тата? Насправді, це не так складно, як здається на перший погляд. Що ж слід зробити, щоб привчити малюка спати? В першу чергу, звичайно, взяти на озброєння фразу, яку виголосив знаменитий Карлсон: «Спокій, тільки спокій!» І потім, озброївшись нижчеподаними радами, розробити власну стратегію, яка напевно виявиться найефективнішою.
Інструкція
1
Забезпечте дитині повноцінний денний сон. Пам'ятайте найголовніше: для того щоб малюк добре спав ночами, у нього обов'язково повинен бути «тихий час» в денний час. Не варто впадати у відчай, якщо в перший час не виходить привчити дитину до денного сну - дійте методично, і крихітка обов'язково звикне. А от якщо «тихої години» не буде, нічному сну заважатимуть накопичилися за день емоції та враження.
2
Обов'язково провітрюйте кімнату. Напевно, ви й самі не раз помічали, що в приміщенні з вологим, свіжим повітрям засипати набагато легше, ніж в задушливій кімнаті. А для дитини це особливо важливо. Вважається, що ідеальна температура для повноцінного дитячого сну - 18-20 градусів.
3
Виключіть вечірній перегляд телевізора. Звичайно, у багатьох сім'ях дружне проведення часу перед телеекраном вважається не менш ніж сімейною традицією. Якщо у вас саме такий випадок, постарайтеся хоча б зробити так, щоб звук вечорами був мінімальним, а сюжети на телеекрані - добрими, позитивними. А по можливості, замініть телевізор на спокійну музику або читання дитячих казок. Чим не альтернатива мультфільмам і серіалам?
4
Грайте з дитиною в спокійні ігри. Виключіть рухливі ігри і ті, які викликають надто яскраві емоції. Замість пряток можна почитати цікаву книгу. Замість футболу - намалювати сімейний портрет або просто поспілкуватися з дитиною на приємні теми. Напевно малюк буде щасливий, якщо ви вступите з ним в серйозний, дорослий розмова.
5
Відмовтеся від пізньої вечері або зробіть вечірню трапезу максимально легкою. Пам'ятайте, в першу чергу, щільний вечірній вечерю завадить дитині спокійно заснути - з повним шлунком спати зовсім некомфортно. По-друге, вночі малюк напевно буде прокидатися, щоб сходити в туалет - і можливо, не один раз.
6
Практикуйте відомі методи релаксації. Приємний розслабляючий масаж, водні процедури з лавандовим маслом, і, звичайно ж, ніжна мамина колискова - ось, мабуть, найсильніша снодійне, яке прекрасно діє на кожного малюка . Солодких снів тобі, малюк ... І доброї ночі!
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=XR3UOX42GxQ