Як розбити великий файл.

Найзручніший спосіб розбити великий файл на частини - скористатися якійсь із програм для архівації даних. Більшість з них вміє упаковувати файл и в багатотомні архіви, які при подальшій розпакуванню знову будуть автоматично зібрані в файл (або файл и) вихідного розміру. Додаткова зручність цього варіанту укладено в тому, що файл не тільки буде розділений на частини, а й сумарна вага томів може бути менше вихідного розміру.
Вам знадобиться
  • Архиватор WinRar
Інструкція
1
Можна скористатися популярним архіватором WinRar. Якщо він вже встановлений у вашій системі, то клацнувши правою кнопкою миші файл , який потрібно розділити, ви знайдете в контекстному меню кілька команд для упаковки даних. Виберіть ту, яка названа «Додати до архіву ...».
2
За цією командою запуститься архіватор і за замовчуванням відкриє вікно налаштувань на вкладці «Загальні». У самому низу цього віконця знайдіть випадаючий список поруч із написом «Розділити на томи розміром (у байтах)» - в цьому списку вам треба вказати на частини якого розміру слід розбити файл . Тут є вибір з декількох варіантів, а якщо не один з них не підходить, то можна надрукувати своє значення. Потрібний вам розмір можна вказувати в байтах, мегабайтах (наприклад, 25 m), в мільйонах байт (наприклад, 25 M), кілобайтах (500 k), тисячах байт (500 K). Зверніть увагу - тут регістр позначення одиниць виміру має значення.
3
Задавши розміри частин, натисніть кнопку «OK», щоб запустити процес. В результаті вихідний файл залишиться без змін, але в цій же папці з'являться томи архіву зазначених вами розмірів. Імена файл ов будуть такими ж, як і у оригіналу, але розширення буде замінено на rar, а перед ним буде додано номер цієї частини архіву (наприклад, bigFile.part0001.rar, bigFile.part0002.rar і т.д.).
4
Якщо файл , який треба розділити - rar-архів, то послідовність дій буде відрізнятися. Вам потрібно відкрити цей архів подвійним клацанням, або виділивши і натиснувши Enter. Запуститься архіватор, в меню якого відкрийте розділ «Операції» і клікніть пункт «Перетворити архів». Можна це ж зробити без використання миші - натисніть клавіші ALT + Q.
5
У вікні, клацніть кнопку "Стиснення" - цим ви відкриєте ту ж вкладку «Загальні», яку ми описували вище. Далі діяти треба так само, як і у випадку зі звичайним, чи не упакованим файл ом - задати потрібний розмір розбивки і запустити процес натисканням кнопки «OK».