Як перевірити відкриті порти на комп'ютері.

Перевірити порти на комп'ютері можна кількома способами. Відкритий і не використовуваний системними процесами або локальною мережею порт може бути причиною проникнення в систему небезпечного програмного забезпечення, доступу до вашого комп'ютера ззовні.
Інструкція
1
Перш за все, таку ситуацію мають запобігати системи захисту: антивірус і фаєрвол. Якщо у вас вони не встановлені, то необхідно встановити і перевірити систему. Причому бажано встановити ефективне і оптимальне засіб захисту (наприклад, Kaspersky Internet Security). Але якщо до цього не використовувалося подібне програмне забезпечення, то, можливо, шкідливий, відкритий порт вже давно активно використовується небезпечними додатками.
2
Найпростіше переглянути наявність подібного порту за допомогою простенького тексту, який можна провести в режимі онлайн за посиланням: http://2ip.ru/port-scaner/. Якщо в ході аналізу вашого комп'ютера, виявиться відкритий порт (потенційно небезпечний для системи), програма його покаже червоний кольором. Якщо такий порт в ході перевірки виявляється, запишіть його назву окремо, оскільки його терміново потрібно закривати.
3
Закрити подібний порт можна за допомогою багатьох програм. Але найбільш проста - це Windows Worms Doors Cleaner, об'ємом всього 50 кб що не вимагає установки (скачати можна за адресою: http://2ip.ru/download/wwdc.exe). Після скачування її достатньо лише запустити і закрити шкідливий порт, що видав аналіз комп'ютера після перевірки. Після чого потрібно перезавантажити комп'ютер. Однак це, скоріше дію, так сказати, на швидку руку, оскільки з часом порт знову може бути відкритий. Тому бажано встановити фаєрвол (наприклад, Outpost Firewall) і зберегти існуючий стан після закриття небезпечного порту.
4
Не завадить також перевірка комп'ютера за допомогою безкоштовної утиліти AVZ (скачати можна за посиланням: http://www.z-oleg.com/secur/avz). В ході швидкого тесту, треба виявити помилки налаштувань системи, можливо збитих за допомогою того самого порту. Наприклад, якщо дозволений «анонімний користувач» його слід відключити і перезавантажити комп'ютер.