Як продати квартиру в Україні.

Процедура продажу квартири в Україна не особливо відрізняється від аналогічної в Росії. Продавець шукає покупця за допомогою агентів або самостійно, домовляється про ціну, порядок розрахунків і передачі квартири у розпорядження нового власника, збирає пакет необхідних документів і оформляє угоду в нотаріуса.
Вам знадобиться
  • - паспорт продавця;
  • - ідентифікаційний код (місцевий аналог російського ІПН) продавця;
  • - підтвердження права власності на об'єкт (приватизаційне свідоцтво, документ про спадкування, дарча, договір міни , довічного утримання, рішення суду або інший). Свідоцтво про право власності має бути завірене нотаріусом і зареєстровано в БТІ (підтверджується штампом БТІ на свідоцтві або окремим документом);
  • - документ з БТІ, іменований Витягов (по-російськи - витяг), колишня назва - довідка-характеристика квартири. В документі повинні бути зазначені: назва юридичної особи чи ПІБ людини, якій він виданий, адреса та реєстраційний номер квартири, відомості про власників квартири і документи, що підтверджують право власності кожного, участь кожного співвласника у спільній власності на квартиру, загальна і житлова площі квартири, число кімнат, балансова або інвентаризаційна вартість квартири. Документ дійсний три місяці з дня видачі;
  • - форма №3 з ЖЕКу про те, хто прописаний в квартирі;
  • - довідка про відсутність заборони на продаж об'єкта (видається нотаріусом при оформленні угоди );
  • - нотаріально завірена згода чоловіка на продаж, якщо власник перебуває у шлюбі;
  • - при наявності серед власників неповнолітніх або осіб з обмеженою дієздатністю - дозвіл органів опіки;
  • - довідки з ЖЕКу про відсутність заборгованостей по комунальних послугах, електроенергії та ін.
Інструкція
1
Перш ніж виставляти свою пропозицію на ринок, слід ретельно вивчити ситуацію. Корисними будуть як самостійний моніторинг попиту та пропозиції на аналогічні варіанти, так і консультація в агентстві по недвіжімості.Прі вивченні цінової ситуації врахуйте, що озвучені в оголошеннях суми є лише побажаннями продавців і покупців, що не дають ніякої гарантії, що угода відбудеться за тією ціною, яку вони хочуть. Спілкування з ріелтерами дозволить отримати більш-менш об'єктивну картину. Ніщо не заважає і вам виставити ціну трохи більше тієї, за яку реально готові віддати своє житло.
2
Будьте готові до дзвінків по вашому оголошенню, призначенням та організації переглядів. Постарайтеся зберігати цінні речі за межами квартири: під виглядом покупця в ваше житло можуть проникати і нечисті на руку люди, єдина мета яких - непомітно приробити ноги до того, що погано лежить.
3
Окремо слід сказати про торг. Можете бути впевнені, що переважна більшість потенційних покупців будуть намагатися всіма правдами і неправдами зробити покупку за ціною максимально нижче запитаної вами. Тут від вас вимагається твердо стояти на своєму і демонструвати готовність негайно відмовити неплатоспроможного покупця, щойно той почне відверто наглеть.Етот момент актуальне для всіх країн, але для України особливо.
4
Якщо ви досягли угоди, не знімайте житло з продажу, поки не отримаєте завдаток і не обговоріть умови, за яких він може бути не повернуто при відмові покупця від угоди. Інший гарантії, що покупець не продовжить пошук більш вигідних варіантів, у вас немає.
5
Підготовку документів для продажу починайте паралельно з пошуком покупця. Пам'ятайте, що їх виготовлення займає час, а термін дії кожного до того ж обмежений.
6
Коли всі документи у вас на руках, а з покупцем досягнуто згоду, обговоріть умови оформлення угоди, порядок передачі вам грошей, а вами - житла в розпорядження нового власника і в призначений день оформите угоду в нотаріуса.