Як варити крабів, щоб насолодитися їх незвичайним смаком. Як правильно варити крабів.

В останні роки в нашому раціоні все частіше з'являються різні морепродукти, наприклад, краби. Вага цих короткохвостих раків може досягати до 9 кг. Однак їстівного м'яса в них не так вже й багато. В основному воно знаходиться в ногах, клешнях краба.

Торгова мережа пропонує нам крабів в самому різному вигляді - живому, варено-мороженому. Продаються навіть вже відокремлені від тушки, зварені або заморожені ноги, клешні, шматочки м'яса. Безумовно, в кожному з цих випадків є своя специфіка вибору і приготування продукту.

Як вибрати живих крабів, щоб варити?

Живі краби - вельми активні істоти. Вони весь час перебувають в русі. Явна млявість якогось представника цього виду фауни викликає сумнів у його свіжості. Вибираючи крабів, не слід гнатися за «розмірами». Найчастіше м'ясо великих особин виявляється грубоволокнисту і менш соковитим. Водночас у дрібних крабів делікатесного м'яса взагалі мало. Тому оптимальний варіант набувати самців середнього розміру. Визначити, хто є хто, нескладно. Краба перевертають черевцем вгору і розглядають хвостик і клішні. Самці відрізняються маленьким загостреним хвостиком і потужними клешнями.

Як зварити крабів?

Живих крабів поміщають перед приготуванням в прісну воду не менше, ніж на годину. Така «обстановка» змушує їх впасти в анабіоз. В результаті чого можна проводити будь-які кулінарні «маніпуляції» без будь-якого страху, наприклад, як описує традиційний рецепт, варити крабів в твердому панцирі на пару, а особин в м'якому панцирі смажити в клярі на сковороді або в грилі, а також запікати в духовці .час приготування делікатесу складає близько 15-20 хвилин. Вживати в їжу крабів, які при варінні не досягли яскраво-червоного забарвлення, краще не варто. Занадто великий ризик отруєння. Однак і перетравлювання делікатесу нічого доброго не обіцяє. В цьому випадку м'ясо краба стає гумовим. Таким чином, щоб правильно і смачно зварити крабів, потрібно «чергувати» біля пліти.По завершенні процесу раскрасневшиеся від окропу особини виймають з каструлі, кладуть на спинку до охолодження. Це дозволяє утримати всередині смачний сік.

Як подавати крабів до столу?

На Сході краби подають до столу прямо в панцирі. Для цього від нього відламують найбільш тонкі шматочки, промивають, обсушують. Потім панцир змащують рослинним маслом, що підсилює його колірну забарвлення. В центр нього укладають м'ясо коричневого відтінку, а навколо розташовують більш білі шматочки. Композицію прикрашають лимоном, вершковим маслом або хлібом грубого помелу.

Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=-YnHY8smF-8