Як рубати баню.

Справжня російська лазня, побудована за традиційними технологіями - це мрія кожного власника земельної ділянки, і якщо ви вирішили побудувати рубану баню , вам необхідно дотримуватися всіх правил і норми будівництва, щоб споруда була довговічною і міцною, і радувала вас довгі роки, зберігаючи тепло. Для будівництва рубаною колод лазні використовуються круглі колоди хвойних порід. Колоди можна використовувати як стесалися і відшліфовані, так і необроблені. Завдяки своїй натуральній і дихаючої структурі, хвойні колоди є кращим будівельним матеріалом для лазні.
Інструкція
1
Підбирайте прямі і добре просушені колоди діаметром 20-25 см з вологістю не вище 10%. Витримайте дерево перед будівництвом, щоб споруда була якісною. Якщо ваші будівельні матеріали легкі, стіни лазні будуть тонкими. Чим важче колоди - тим товщі стіни.
2
Колоди потрібної довжини і однакового діаметра заготовлюються, а після витримки їх КОМЕЛЬ отесивают, набуваючи овальну форму. Стісуються деревину з внутрішньої сторони, досягаючи товщини, рівної верхньому діаметру. Стісуються колоди від вершини до КОМЕЛЬ і при укладанні колод чергуйте їх положення, розташовуючи по черзі КОМЕЛЬ в різні боки. По кутах робіть спеціальні врубки.
3
Для найкращого прилягання ретельно обробіть колоди і з'єднайте їх за допомогою «хвоста» - одинарного або подвійного. Також з'єднати колоди можна «в обло» або «в лапу». Обчистили кінець колоди сокирою і намітьте контури, обробіть пилкою і сокирою. Виконуйте з'єднання колод «в лапу» з матеріалів однакової величини.
4
Якщо ви рубайте баню «в чашку», вибирайте з нижньої сторони колоди деревину. Найкращою формою паза в з'єднанні є овал, і чим більш холодний клімат буде оточувати баню , тим ширшим має бути паз. Паз повинен максимально щільно і герметично лягати на колоду.
5
Вінці скріпіть по довжині шипами товщиною в 25 мм і шириною 60-70 мм, а висотою в 120-150 мм з інтервалом до півтора метрів. Робіть глибокі гнізда під шипи і встановлюйте їх у верхні колоди, в які вставляються стельові балки.
6
Починайте рубку лазні з нижнього «окладного» вінця - спочатку укладаються два нижніх колоди, а потім два верхніх. Послідовно укладайте колоди, з'єднуючи кути обраним способом. З'єднуючи колоди «у чашку», переконайтеся в їх щільному приляганні один до одного.
7
Якщо ви використовуєте товсті і важкі колоди, вони самі по собі утримуватимуть конструкцію зрубу. Якщо ж ви використовуєте тонкі і легкі колоди, зміцните конструкцію металевими профілями або вертикальними металевими стрижнями по кутах. Все зчленування, включаючи кути, законопатьте клоччям або мінеральною ватою.