Як смажити стейк в домашніх умовах. покрокове приготування страви, справжній рецепт, фото.

Стейк являє собою смажений шматок свіжої, практично парної яловичини, який взятий з міжреберної частині і розділений поперек волокон.

Розрізняють декілька видів стейка, отриманих в ході розробки туші:

 • соковитий, жирний Рибай;
 • вишукано-ніжний, товщиною 6-8 см Філе-Міньйон;
 • толстоволокністий Стріплойн;
 • ситний Портерхаус;
 • економічний Ті-бон.

Крім того, стейк може мати різний рівень готовності:

 • Rare обсмажена лише зовні, всередині нього присутня кров, тому його м'якоть червона;
 • Medium rare просмажений злегка, м'якоть його хоч і з кров'ю, але має червоно-рожевий відтінок;
 • Medium середнього ступеня готовності, його замовляють в ресторанах найчастіше;
 • Medium well майже просмажений, його м'якоть володіє світло-рожевим кольором;
 • Well done - це сильно прожарений стейк.

Справжні гурмани віддають перевагу куштувати перші три види продукту. Вони вважають, що прожарений стейк жорсткий і не соковитий.

Як правильно смажити стейк на сковороді?

Щоб правильно і смачно смажити стейк, потрібно дотримуватися низки нескладних правил:

 1. Так як у жителів міст не завжди є можливість придбати свіже м'ясо, то доступно використовувати і заморожене. Його «приводять в потрібний вид», помістивши на добу в загальний відділ холодильника або на парочку годин у вакуумній упаковці в каструлю з холодною водою. А от використовувати для цих цілей мікрохвильову піч або ємність з теплою водою не рекомендується. Інакше верхні шари м'яса прогреются, а серцевина шматка залишається холодною. Внаслідок цього забезпечити рівномірну прожарювання продукту буде неможливо.
 2. Стейк ніколи не відбивають. В іншому випадку структура м'ясних волокон буде порушена, і шматок втратить соковитість, природну ніжність.
 3. Існує не один рецепт, як смажити стейк. У кожному з них процес соління м'яса тлумачиться по-своєму. Одні повара радять солити м'ясо заздалегідь, в той момент, коли воно маринується. Інші фахівці стверджують, що додавання солі доцільно після смаження. Тоді м'ясо не стане сухим. Класичні рецепти допускають обвалювання м'ясного шматка в солі, перці і суміші французьких трав - базиліці, тим'яну, розмарині, паприці, петрушці безпосередньо перед смаженням, якщо вона проводиться не на вугіллі, а на сковороді.
 4. Підготовлений стейк змащують з обох сторін будь-яким рослинним маслом. Завдяки цьому, м'ясо не пригорить, а тепло всередині нього розподілиться більш рівномірно.
 5. Сковороду добре прогрівають на вогні, змащують маслом. І тільки після цього на неї кладуть стейк. Середня тривалість смаження, при якій м'ясо залишається соковитим, становить приблизно 10 хвилин. За цей час шматок потрібно перевернути кілька разів.
 6. Після того, як м'ясо приготувалося, йому дають полежати пару хвилин. За рахунок цього соки, які в процесі смаження акумулювалися у зовнішнього шару, опустяться і рівномірно розподіляться по всій товщі шматка.

Як смажити стейк на вугіллі?

Жарка стейка на вугіллі має свою особливість. Шматок м'яса швидко обсмажують спочатку з одного, потім з іншого боку. В результаті утворюється міцна скориночка, яка не дасть м'ясного соку витекти. Після цього можна не поспішати в момент чергового перевертання стейка, а готувати в звичайному режіме.Стейк подають до столу з винами, виготовленими з винограду Пінотаж, Сіра і Мерло, Шираз. Вони відмінно поєднуються з м'ясом, посилюючи його смак. Підійде тут і трохи кислувате вино Каберне Совіньон.

Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=rywwtfaW6Vs