Як зробити кукан. виготовлення кукан.

Кукан - це спеціальне пристосування для збереження пійманої риби. Риба на кукане живе довше, завдяки відносній свободі руху після упіймання. В коші риба дуже швидко засинає, тому використання кукана виправдано на довгих рибалках, протяжністю кілька днів.
Вам знадобиться
  • Шнур (мотузка)
  • Карабіни
  • Вертлюжки
  • Дріт (або велосипедні спиці)
  • Кусачки
  • Наждачний шкурка
Інструкція
1
Для виготовлення кукана потрібно вибрати правильний шнур. Краще не використовувати кручений шнур щоб уникнути закручування і заплутування кукана. Якщо ловля риби планується з берега, досить довжини 3-4 метра. Якщо рибалка зазвичай відбувається з човна, довжину шнура можна зробити 7-8 метрів.
2
Після вибору і підготовки шнура потрібно зробити застібки для кукана. Зазвичай вони виготовляються з металевого дроту. У домашніх умовах застібку можна зігнути за допомогою кусачок з велосипедної спиці. Для цього потрібно нарізати спиці на шматки однакового розміру.
3
Після цього взяти вертлюжок, протягнути в нього шматок спиці, обгорнути навколо нього дріт, закріплюючи таким чином кільце. Потім з однієї половинки шматка потрібно сформувати петлю, а з другої половинки - гачок, який буде застібатися за цю петлю. Причому вістря майбутнього гачка потрібно попередньо злегка нагострити, щоб зручніше було насаджувати рибу на кукан.
4
Залишилося тільки зробити кілька таких гачків на вертлюжком, а потім зібрати кукан. Вертлюжки із застібками по черзі нанизуються на шнур. Їх можна фіксувати безпосередніми вузлами на шнурі, а можна після вертлюжков просмикувати шматочки трубочок або винні пробки, щоб гачки не збиралися в одному місці і риба була розміщена по ширині кукана рівномірно.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=N4-wUADHTr4
Зверніть увагу
Насажівая на кукан, намагайтеся звести до мінімуму пошкодження кровоносних судин у роті риби (близько мови та зябер), в іншому випадку риба швидко засне.
Корисна порада
Готовий кукан потрібно обробити наждачним шкуркою від задирок і шорсткостей, тоді він не буде чіплятися за траву.
«Любиш кататися, люби і саночки возити» - ця популярна російська прислів'я як не можна до речі підходить любителям рибної ловлі на спінінг, оскільки вони забувають або просто не хочуть хоча б зрідка змащувати основну деталь свого знаряддя лову - котушку .
Інструкція
1
Котушка - це не автомобільний двигун, але тим не менше - це механізм, що вимагає відходу. Кінематична схема котушки додається до паспорта спінінга і напередодні змащення її слід вивчити. Для розбирання котушки будуть потрібні звичайна і хрестоподібна викрутки, гайковий ключ, пензлики різної жорсткості і пінцет. Необхідні також густа і рідка мастила і бензин для промивки деталей.
2
Першим ділом котушку необхідно розібрати. Навіть у самого дбайливого господаря в ній за сезон накопичується велика кількість бруду, тому кожну деталь ретельно промийте в бензині і особливо підшипники. Для цього можна використовувати пензлик з жорсткою щетиною, а для утримання підшипників - пінцет.
3
Одночасно з видаленням бруду видаляйте і залишки старого мастила, оскільки дуже можливо, що вони можуть бути несумісні з новою змазкою. Забруднене бензин слід замінювати новим.
4
В цілях безпеки промивку котушки краще проводити на відкритому повітрі при дотриманні заходів пожежної безпеки. Промиті деталі не можна протирати ганчір'ям, так як від неї може залишитися ворс. Їх потрібно просто просушити, поклавши на лист паперу.
5
Підберіть правильно мастило. Для змащення котушки використовується декілька видів мастил. Так, для тихохідних підшипників на ручках і внутрішнього механізму буде потрібно густа змазка, а для швидкохідних (на дужці при підмотуванні) - рідка мастило.
6
Крім металевих деталей, в котушці багато зроблених з пластмаси. По можливості потрібно вберегти пластмасові деталі від зіткнення зі мастилами, оскільки це їх може зруйнувати. Для отримання потрібної консистенції мастила можна змішувати декілька мастил, але при цьому має бути дотримана одна умова - змішуються тільки мастила, вироблені однією компанією. Несумісні синтетичні і мінеральні, а автомобільні для котушки непридатні.