Як написати самоаналіз.

Написання самоаналізу - це глибоко аналітична діяльність, що вимагає повного зосередження на своєму внутрішньому світі і осмислення прожитого досвіду. Цей процес являє собою вивчення свого нинішнього стану, оцінку професійних здібностей, встановлення причинно - наслідкового зв'язку між случившимися подіями. Для написання аналізу вам буде потрібно зошит і ручка. На які ж треба відповісти питання, щоб вийшов точний і грамотний самоаналіз?
Вам знадобиться
  • зошит і ручка
Інструкція
1
Почніть зі свого дитинства. Опишіть найперше спогад. Спробуйте зрозуміти, чому воно закарбувалося у вашій пам'яті. З чим воно було пов'язане? Можливо, це був ваш день народження або похід до зубного лікаря. Напишіть імена хлопців, з якими ви дружили в дитинстві. Скоріше всього з кимось ви спілкуєтеся досі, а про когось взагалі забули. Детально опишіть своїх батьків і те почуття, яке до них випробовували в дитинстві. Згадайте свої мрії і бажання. Ви змогли їх реалізувати?
2
Оцініть професійну діяльність. Запишіть в стовпчик професії, про які мріяли в дитинстві, а навпаки - причини, які вплинули на відмову від цих професій. А зараз ви вибрали роботу, про яку мріяли в дитинстві або ж інтереси змінилися? Проаналізуйте свою сферу роботи: справляєтеся ви з поставленими завданнями? Чи приносить вона вам задоволення, або ж робота в тягар?
3
Проаналізуйте особисте життя. Згадайте і запишіть в зошит всіх тих, до кого ви відчували почуття закоханості, хто вам дуже подобався, з ким би хотілося зв'язати своє подальше життя. Що було у всіх їх спільне? Виділіть їх риси і якості, до яких вас сильно тягнуло. Можливо, це фінансове благополуччя, приємний зовнішній вигляд або сексуальний досвід. Хто був винуватцем розриву, і в яких стосунках ви зараз з ними знаходитесь? Всі ці висновки допоможуть вам зрозуміти, де і які були скоєні помилки, і як ви змогли зберегти дружні відносини.
Людині, яка хоче домогтися успіхів у професійній діяльності, необхідно вміти аналізувати свою роботу і свої особисті якості. Самоаналіз дає можливість реально оцінити свої можливості і досягнення, встановити причини невдач, якщо вони були. Така аналітична робота корисна любому. Представникам деяких професій цей документ потрібно при підготовці до атестації.
Вам знадобиться
  • - зошит;
  • - ручка.
Інструкція
1
Щоб визначити причини спіткали вас невдач в особистому житті або професійної діяльності, почніть з самого дитинства. Згадайте найяскравіша подія того періоду і спробуйте відповісти на питання, чому саме воно закарбувалося у вашій пам'яті. Чи були у вас друзі? Як їх звали, у що вони любили грати? Згадайте свого першого ворога і спробуйте зрозуміти, що ви тоді не поділили. Ким ви хотіли стати? Збулася ваша мрія? Якщо ні, то чому?
2
Постарайтеся згадати, ким ви хотіли стати в різні періоди життя. Що вам подобалося в цих професіях? У який момент ви захотіли працювати там, де працюєте? Що спонукало вас обрати такий шлях? Подумайте, чи задоволені ви своєї роботи і оточенням, в якому перебуваєте. Тверезо оцініть, наскільки легко і успішно ви виконуєте завдання.
3
Дайте відповідь на запитання, чого б ви хотіли досягти у вашій професії. Подумайте, наскільки реально ваше бажання і чого ви можете досягти насправді. Чи влаштовує вас така перспектива?
4
Згадайте і випишіть імена людей, які вам подобалися. Що саме вас в них приваблює? Чи були у них якісь риси, які вам не подобалися, але при цьому не особливо впливали на ваше ставлення? Подумайте, кого ви в цьому житті ненавиділи або ненавидите. За що? Чи вмієте ви йти на компроміси і співпрацювати з людьми, які вам не подобаються.
5
В самоаналізі, який пишеться для атестації, про дитинство і особисте життя можна не писати. В методичних розробках зазвичай точно вказується період, який необхідно проаналізувати. Найчастіше за все це час з моменту попередньої атестації. Якщо ви проводите самоаналіз вперше, вкажіть, чому ви вибрали саме цю спеціальність.
6
Визначте, наскільки ваша діяльність відповідає спрямованості організації та її цілям. Над якою проблематикою працює ваша установа і які завдання вдалося вирішити вам? Оцініть, які потреби суспільства ви задовольняєте своєю роботою.
7
Опишіть, наскільки ефективно ви використовуєте робочий час. Розкажіть про технології, методики і прийоми, які ви застосовуєте. Чи існують інші методики? Хотіли б ви застосовувати їх у своїй роботі і чому?
8
Дайте відповідь на питання, чи є у вас досягнення, якими ви вправі пишатися. Переймають Чи ваш досвід інші співробітники або колеги з інших організацій? Чи є у вас корисні для інших методичні або технологічні напрацювання? Чи представлені вони в друкованому або електронному вигляді?
9
Оцініть свої відносини з колегами. Сприятлива чи обстановка в колективі, створює вона умови для ефективної роботи? Чи моменти, які ви б хотіли змінити і як саме?
10
Розкажіть про труднощі, які ви відчуваєте в роботі. Чи вдається вам з ними впоратися? Чи є проблеми, які вам не вдалося поки вирішити? Як ви збираєтеся з ними справлятися?
11
Опишіть, яким чином ви підвищуєте свою професійну кваліфікацію. Розкажіть про курси, навчання у вузі або середньому спеціальному навчальному закладі, літературі, якою ви користуєтеся. Чи достатньо вам цього і чого б ви хотіли ще?
Зверніть увагу
В самоаналізі для атестації не повинно бути занадто великої кількості фактів. Вкажіть тільки основні.