Як зробити будиночок для кролика.

Кролик - одне з найпопулярніших тварин, які знаходять притулок у будинку людини. Перш ніж приручити вихованця, потрібно детально вивчити його повадки і умови утримання. В сільському обійсті для цих звірків влаштовуються просторі вольєри. Городянин же може купити все необхідне в зоомагазині або зробити будиночок для кролика своїми руками.
Вам знадобиться
 • Листи фанери
 • Рейки
 • Сетка
 • Пила
 • Гвозди
 • Молоток
 • Фурнитура (Петлі, ручка)
 • Керамічна миска
 • Спеціальний поїльник
 • Солома або стружка
 • Газети
 • Брусок з фруктового дерева
Інструкція
1
Зробіть фанерні заготовки для бічних стін кролячого будиночок а в залежності від розміру вихованця. У вас повинні вийти квадрати не менше 70 на 70 см. Задня стіна буде не менше метра в довжину; висотою же вона повинна бути сантиметрів на 15 нижче боковушек. Це потрібно для того, щоб поставити під клітку піддон. Будинок стоятиме на «ніжках» - бічних стінах.
2
сколочує будиночок для кролика, для стійкості використовуючи рейки. Зміцніть три стінки; а для фасаду та настилу використовуйте міцну сітку з невеликими отворами. Метровими рейками зафіксуйте сітчасті прямокутники; причому, по верхньому краю планку прибийте з урахуванням майбутньої кришки-дверцята.
3
Змайструєте дах кролячого будиночок а з сітки і рейок і навісьте її на задню стіну за допомогою двох металевих петель. В середину переднього краю кришки встановіть зручну ручку - так можна буде з легкістю відкривати і закривати кролячий будиночок , чистити його і класти корм.
4
Обладнайте клітку для кролика всім необхідним: • Під нижню сітку поставте пластиковий піддон відповідного розміру. • Покрийте сітчастий підлогу ящика вівсяної соломою (або декількома шарами газети і великої деревної стружкою) шаром не менше 2 см. • Поставте важку миску з кераміки для їжі, щоб тварина її не могло легко перекинути. • Прикріпіть до кролячої клітці спеціальну крапельну поїлку для домашніх тварин. • Покладіть в будиночок для кролика чистий брусок з твердої породи фруктового дерева, щоб ваш вихованець міг точити зуби.
Корисна порада
Деякі тваринники радять зробити будиночок для кролика з «темною» спальнею - перегородкою з суцільною дверцятами. Можна поставити в крупний вольєр окремий ящичок для сну, вистелив його соломою.
Кролики - пухнасті кумедні звірята, що приносять в будинок радість, спокій і затишок. Щоб і кролику було тепло і комфортно у вашій міській квартирі, побудуйте для нього симпатичне житло з підручних матеріалів. Для цього не потрібно будь-яких спеціальних знань з кролівництва.
Вам знадобиться
 • дошки або ДСП (без просочення), сітки, рейки, молоток, пила, цвяхи, шурупи, фурнітура, миска, поїлка, стружки або солома, брусок з фруктового дерева.
Інструкція
1
Візьміть папір і олівець і накидайте приблизний креслення будиночка, вкажіть його розміри, відповідно до габаритів тварини.
2
Зробіть заготовки з дерев'яних листів для бічних стінок будиночка. Навіть якщо ви є гордим володарем вихованця значних розмірів, квадрати для стінок будуть не більше 1? 1 м. Зробіть заготовки для задньої стіни і дахи. Задня стіна теж повинні бути не менше 1 м в довжину, а у висоту на 10-15 см менше бічних. Це необхідно зробити, для того щоб після поставити під сітковий підлогу піддон. Сам будиночок стоятиме на планках-ніжках.
3
Якщо ви хочете обладнати для кролика окреме гніздовий відділення, ваше споруда буде приблизно в 2 рази більше, відповідно і матеріали для стінок і даху заготовлюйте з урахуванням цього. Дах можна зробити сіткову або з одними дверцятами, але краще - дерев'яну з двох стулок на шарнірах, які будуть відкриватися по типу шафи-купе.
4
Зберіть з дерев'яних планок раму для будиночка. Зафіксуйте на рамі сітку, яка служитиме підлогою. Для цього переверніть конструкцію і по всьому нижньому периметру рами закріпіть сітку рейками. Ви можете залишити місце для гніздового відділення, підлогою якого служитиме дошка. Прикріпіть задню стінку. Прикріпіть бічні стінки. Прибийте верхню планку до бічних стінок: на ній згодом буде зафіксована дах-дверцята або додаткові планки для кришки-купе.
5
Якщо ви будуєте будиночок з гніздовим відділенням, поділіть споруда навпіл і зміцните міцну дошку з уже прорізаної дверцятами і дошку для підлоги.
6
Прикріпіть передню панель будиночка до стінок. Передню панель можна зробити повністю сеточной в обох відсіках або відокремити гнездовое приміщення, а сітку натягнути тільки в активній зоні. Зробіть з рейок і сітки дверцята на передній панелі в активній зоні або дверцята, що ведуть із гніздового відділення.
7
Змайструєте дах з дерев'яних дощок. Закріпіть її на поздовжніх планках і стінках будиночка. Перевірте, як відкривається дах.
8
Поставте під нижню сітку піддон, а сама підлога покрийте соломою або стружкою шаром в 2 см. Поставте в будиночок миску і прикріпіть спеціальну поїлку для домашніх тварин. Покладіть в будиночок деревне брусок, для того щоб кролик міг точити зуби.
Корисна порада
Не будуйте будиночок для кролика з фанери або смолистих порід дерев. Фанера - не перепона для гострих кролячих зубів, а смола шкідлива для здоров'я тварин.