Як розбити avi файл на частини. Як розбити відео hd на частини.

AVI є одним з найпоширеніших форматів зберігання цифрового відео. Записи з відеокамер, TV-тюнера, ролики, що завантажуються з інтернету, в більшості випадків представлені саме в даному форматі. Тому у багатьох користувачів персональних комп'ютерів так часто виникає питання про те, як розбити avi файл на частини. Розбиття відео на фрагменти може знадобитися при підготовці презентацій, створенні домашнього відеоархіву, монтажі ролика з декількох відео файл ів. За допомогою програми Virtual Dub можна вирішити дану задачу за мінімальний час.
Вам знадобиться
  • Безкоштовний універсальний редактор відео VirtualDub 1.9.9, доступний для завантаження на сайті virtualdub.org.
Інструкція
1
Відкрийте avi файл , який необхідно розбити на частини, в VirtualDub. Для цього виберіть на пункти "File" -> "Open video file ..." в головному меню програми. Або ж натисніть клавіші Ctrl + O. В діалозі вибору файл а перейдіть в потрібну директорію, виділіть файл в списку і натисніть кнопку "Відкрити".
2
Активуйте режим копіювання відео-потоку без змін. В головному меню виберіть розділ "Video". Встановіть позначку на пункті "Direct stream copy".
3
Активуйте режим копіювання аудіо-потоку без змін. В меню програми виберіть пункт "Audio" і відзначте елемент "Direct stream copy". Режими безпосереднього копіювання відео і аудіо потоків запобігають обробку даних avi файл а, що дозволяє розбити його на частини максимально швидко і без будь-якого погіршення якості.
4
Встановіть точку початку першої з частин, на які розбивається файл . Посуньте повзунок, розташований в нижній частині вікна, на кадр, з якого повинен починатися фрагмент відео. Якщо перша частина повинна починатися з першого кадру, що не рухайте повзунок. Натисніть клавішу Home, або виберіть пункт "Set selection start" в меню "Edit".
5
Встановіть точку закінчення поточної частини відео. Перемістіть повзунок на кадр, яким повинна закінчуватися частину. Натисніть кнопку "End", або клацніть по пункту "Set selection end" меню "Edit".
6
Збережіть частина відео як окремий файл avi. В головному меню програми активуйте пункт "File", а потім виберіть "Save as AVI ...". Замість цього можна натиснути клавішу F7. З'явиться діалог збереження файл а. Вкажіть в ньому шлях та ім'я файл а для збереження. Натисніть кнопку "Зберегти".
7
Дочекайтеся закінчення збереження фрагмента відео в файл . В діалозі VirtualDub Status буде відображатися інформація про процес запису файл а на диск.
8
Встановіть точку початку наступної частини разбиваемого файл а. Якщо це необхідно, пересуньте повзунок внизу вікна на потрібну позицію. Якщо наступна частина повинна починатися безпосередньо за попередню, чи не рухайте повзунок. Натисніть клавішу Home, або скористайтеся пунктами меню "Edit" -> "Set selection start". Перейдіть до кроку 5.
Зверніть увагу
У разі якщо avi файл містить аудіо-канал з перемінним бітрейтом (VBR), може знадобитися обробка звуку.
Корисна порада
Для більш точного позиціонування покажчика поточного кадру, використовуйте команди меню Go.
Деякі моделі DVD-плеєрів підтримують роботу з файлами обмеженого обсягу. Для запуску «важких» фільмів на подібних програвачах необхідно розділити файли на відрізки.
Вам знадобиться
  • - Adobe Premier;
  • - VirtualDub.
Інструкція
1
Існує величезна кількість програм, призначених для роботи з відеофайлами . Якщо ви прихильник якісного програмного забезпечення, встановіть утиліту Adobe Premier. Це один з найпотужніших графічних редакторів, що дозволяє виконувати практично всі необхідні маніпуляції з зображенням. Плюс використання даної утиліти в тому, що вам не доведеться конвертувати файл або вибирати відео певного формату. Запустіть Adobe Premier і відкрийте меню File. Перейдіть до пункту Open Video.
2
Виберіть відеофайл, який необхідно розбити на елементи. Почекайте деякий час, поки відео повністю завантажиться в редактор. Тепер на смузі візуалізації виділіть початок файлу.
3
Наведіть курсор на кінець першого відрізка, затисніть кнопку Shift і клацніть по потрібного місця лівої кнопкою миші. Тепер клікніть правою кнопкою по виділеній області ви беріть пункт «Скопіювати» (Copy).
4
Запустіть другу копію програми Adobe Premier. Клікніть правою кнопкою миші по смузі візуалізації і в новому меню виберіть пункт «Вставити» (Paste). Дочекайтеся завантаження вирізаного фрагмента.
5
Відкрийте меню File і виберіть пункт Save As. Заповніть відкрилася таблицю, вказавши якість файлу, його формат, кількість кадрів в секунду і інші параметри. Введіть назву відрізка і вкажіть папку для його збереження.
6
Тепер виділіть цей елемент і натисніть кнопку Delete. Аналогічним чином скопіюйте і збережіть решта фрагментів фільму. Закрийте вікна програми Adobe Premier після завершення створення окремих файлів.
7
Якщо ви хочете використовувати безкоштовні утиліти, встановіть програму VirtualDub. Пам'ятайте про те, що вона призначена для роботи з файлами формату avi. Для нарізки фільмів іншого типу необхідно попередньо використовувати спеціальний конвертер форматів.