Як реанімувати ноутбук.

Під «реанімацією» ноутбука подразумевают відновлення його працездатних параметрів після невдалої прошивки, падіння, неправильної установки операційної системи, атаки вірусів і ряду інших «несправностей». Для того щоб «реанімувати» ноутбук, буде потрібно точно визначити «джерело» його некоректної роботи.
Вам знадобиться
  • диски з драйверами
  • шнур під'єднання ноутбука до електричної мережі
  • телефон
Інструкція
1
Перевірте наявність харчування ноутбука Якщо не включається ноутбук, важливо перевірити його харчування. Так, у ноутбука може бути відсутнім з'єднання з електромережею або може бути низький рівень зарядки батареї.
2
Оцініть працездатність операційної сістемиЕслі ноутбук включається, але монітор відображає «блакитний» екран з «невідомими» пересічному користувачеві написами. Швидше за все, на ноутбуці несправна операційна система (це може бути наслідком атаки вірусів, некоректним функціонуванням безлічі програм і інші причини).
3
Зайдіть в BIOS сістемиЧасто для того, щоб «реанімувати» комп'ютер, потрібно зайти в BIOS і перевірити всі налаштування операційної системи.
4
Знайдіть відповідний раздел.Зайдіте в розділ «Advanced BIOSFeatures». У ньому відшукується «First BootDevice» і вибирається пункт «CDROM». Дані дії необхідні для виправлення помилок в роботі операційної системи.
5
Вставте в дисковод необхідно вставити диск з новими драйверами. На екрані з'являтимуться цілком «нормальні» і зрозумілі підказки, слідуючи яким система буде переінстальовано. Фахівці радять відразу встановити на «оновленому» ноутбуці антивірусну програму, яка стане забезпечувати захист ноутбука при щоденному відвідуванні мережі Інтернет.
6
Звернути до спеціалістам.Еслі ви побоюєтеся зробити невірні дії в процесі реанімації ноутбука , то краще звернутися в комп'ютерний салон або сервісний центр з метою діагностики пристрою та отримання кваліфікованої допомоги в частині усунення несправностей. З цією ж метою можна звернутися до приватних майстрів, оголошення про послуги яких завжди можна знайти як в газетах, так і в мережі, або до друзів, які відмінно розбираються в роботі комп'ютерів.
Корисна порада
При частому використанні ноутбука краще чітко простежувати його «захаращеність» і не перенасичувати операційну систему множинними програмами і файлами. Також варто приділяти увагу «боротьбі» з вірусами, їх діагностики та лікування. Обов'язково необхідно дотримуватися основних правил експлуатації ноутбука і дбайливо ставитися до даного електронного пристрою. Фахівці також рекомендують проводити діагностику ноутбука не рідше разу на рік, щоб бути впевненим у працездатності «машини».
У разі виникнення неполадок у роботі мобільного комп'ютера слід провести його діагностику. Пам'ятайте про те, що лише правильне виявлення проблеми допоможе вам відновити працездатність комп'ютера.
Вам знадобиться
  • - завантажувальний диск Windows;
  • - набір викруток.
Інструкція
1
Почніть з перевірки стану операційної системи. Якщо ваш ноутбук включається коректно, але зависає під час запуску Windows, значить причина неполадок таїться саме в ОС. Використовуйте функцію «Відновлення системи».
2
Якщо даний метод не допоміг вирішити проблему з запуском Windows, заново встановіть операційну систему на мобільний комп'ютер. Для цього використовуйте оригінальний завантажувальний диск.
3
У тій ситуації, коли причиною неполадок не є операційна система, спробуйте скинути параметри материнської плати. Увімкніть мобільний комп'ютер і вивчіть опис функціональних клавіш. Відкрийте меню BIOS, натиснувши потрібну кнопку.
4
В стартовому вікні виділіть поле Use BIOS Default і натисніть клавішу Enter. Після запуску вікна з попередженням виберіть пункт Ok і знову натисніть Enter.
5
При постійних перезагрузках мобільного комп'ютера перевірте стан акумуляторної батареї та системи охолодження ноутбука. Відключіть кабель живлення від комп'ютера.
6
Вийміть акумулятор і знову підключіть адаптер мережі 220 Вольт. Увімкніть ноутбук і перевірте якість його роботи.
7
Основна ознака перегріву мобільного комп'ютера - періодичні мимовільні перезавантаження пристрою. Відключіть живлення від ноутбука. Зніміть нижню частину корпусу. Для цього потрібно викрутити декілька гвинтів.
8
Пропилососьте внутрішні елементи комп'ютера. Змочіть ватні палички слабкому спиртовому розчині. Очистіть лопаті вентиляторів від забруднень. Переконайтеся в тому, що на материнській платі ноутбука відсутні роздулися конденсатори.
9
Зберіть корпус ноутбука. Увімкніть пристрій і переконайтеся в його працездатності. Решта неполадки мобільних комп'ютерів, як правило, пов'язані з псуванням певних пристроїв. Виправити подібні помилки самостійно досить складно.