Як повернути свою зарплату.

За трудовим законодавством РФ заробітну плату потрібно виплачувати не менше 2 разів на місяць приблизно по одним і тим же дням. Якщо зарплату не виплачують, затримують, незаконно понизили, не віддають розрахунок при звільненні, то на дані дії роботодавця існують свої методи впливу відповідно до закону.
Інструкція
1
При затримці розрахунку при звільненні, який зобов'язані виплатити рівно на наступний день після останнього дня роботи, звернутися можна до трудової інспекції, до прокурора або до суду.
2
Візьміть копію наказу про звільнення, прикладіть трудову книжку і напишіть заяву в одне з зазначених правових відомств.
3
Вам не тільки виплатять повний розрахунок, але і оплатять пенні за кожен день прострочення виплати розрахунку. Роботодавця оштрафують і винесуть попередження.
4
Якщо ви працювали неофіційно, вам не видали розрахунок, немає наказу про звільнення і записи в трудовій книжці, то ви все одно можете звернутися із заявою до зазначених вище органів і представити наявні докази того, що ви працювали у даного роботодавця. Неоформлені трудові відносини - це не привід не платити за роботу. До того ж, ваш роботодавець отримає штраф за незаконне і офіційно не оформлене залучення робочої сили.
5
Звертатися в дані органи слід не пізніше одного місяця після звільнення.
6
Якщо вам не виплачують вчасно зарплату , напишіть скаргу і заяву до зазначених відомств. Причому подати заяву можуть всі співробітники, яким не виплатили вчасно зароблені кошти.
7
При оплаті навіть частини коштів з заборгованості по зарплаті роботодавцю не можуть пред'явити звинувачення, тільки суворе попередження.
8
Якщо вам зменшили зарплату , а трудовий день або посадові обов'язки при цьому не зменшили, то ви також вправі написати заяву в зазначені органи про незаконне зменшення зарплати.
9
Коли підприємство оголосило себе банкрутом, не розрахувалося з співробітниками по боргах і не виплатило належні кошти, то звернутися можна тільки в суд. Після винесення судового рішення по боргах працюватиме судовий пристав. Виплатити всі борги підприємства-банкрута можна тільки після реалізації наявного майна.