Як отримати етиловий спирт.

Етиловий спирт , або етанол - це рідина, що має хімічну формулу С2Н5ОН. При взаємодії з повітрям етанол утворює вибухонебезпечну суміш. Широко застосовується в техніці у вигляді азеотропной суміші, є хорошим, але вогненебезпечним розчинником. Також застосовується в харчовій і медичній промисловості. Отримання етилового спирт а - досить складний процес, що вимагає глибоких пізнань в області синтезу подібних речовин.
Інструкція
1
Один із способів отримання етилового спирт а - сбраживание крохмалю картоплі ферментами дріжджових грибків. Цей метод дотепер застосовується, але в зв'язку із зростанням споживання вже не може задовольнити потреби промисловості, крім того недоліком цього методу є необхідність великих витрат харчової сировини.
2
Інший спосіб отримання етанолу - гідроліз деревини. Цей метод так само пов'язаний з використанням рослинного масла. В деревині міститься близько 50% целюлози, з неї за допомогою води і сірчаної кислоти отримують глюкозу, яку потім піддають бродінню. Один із способів виробництва при цьому - сернокислотная гідротацієй етилену. Використовують також пряму гідротації етилену за допомогою води і фосфорної кислоти.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=UmS378Md-Qc
Зверніть увагу
Приготування чистого етилового спирту в домашніх умовах практично неможливо, він завжди буде містити домішки отруйного метилового спирту.
Етанол - безбарвна органічна речовина, що володіє різким специфічним запахом. Його використовують промисловості, в лабораторіях - як кращий органічний розчинник, в медицині - як прекрасний антисептик. Етиловий спирт також застосовують для виробництва алкогольної продукції. Отримують його різними способами.
Інструкція
1
На першому місці стоїть отримання етанолу в процесі бродіння. Глюкозу або виноградний цукор сбраживают, в результаті утворюється спирт і вуглекислий газ. Виділення бульбашок газу свідчить про незавершеність процесу. Тільки тоді, коли вуглекислий газ перестає виділятися, можна говорити про те, що процес завершений, більше спирт утворюватися не буде. Схематично отримання спирт а з глюкози можна представити у вигляді реакції: C? H O? = Бродіння = C? H? OH + CO?.
2
Для отримання виноградного вина з вмістом етилового спирт а 16%, можна використовувати виноградний сік, т.к. глюкоза в ньому міститься у вільному вигляді. Не менш поширений спосіб - ферментація. Для здійснення цього методу використовують картоплю. Його заварюють, охолоджують і додають солод; в ньому міститься суміш ферментів, під впливом яких при додаванні дріжджів, утворюється спирт .
3
Існує ряд інших хімічних способів, при яких з простіших речовин, таких як етан і етилен, за допомогою перетворень можна отримати етанол. Перший спосіб - гідратація етилену. Подіє на етилен сірчаної кислотою. В результаті у вас повинна вийти етілсерная кислота: CH? = CH? + H? SO? = CH? -CH? -OSO? OH.Далее етілсерную кислоту піддають гідролізу: CH? -CH? -OSO? OH + H? O = C? H? OH + H? SO? .Промежуточним Продуктом буде діетиловий ефір, тому отримана суміш потребує подальшої очищенні. Очищення продуктів реакції заснована на різниці в температурах кипіння етанолу та діетилового ефіру.
4
Другий спосіб - гідратація етилену. Гідратацію проводять під тиском, при температурі 300 ° С: CH? = CH? + H? O = C? H? OH.
5
Третій спосіб - отримання етанолу з етану в лужному середовищі з подальшим очищенням. На першій стадії утворюється брометан, на другий - етиловий спирт : CH? -CH? + HBr = CH? -CH? Br + HBr; CH? -CH? Br + H? O = NaOH = C? H? OH + HBr.