Як розводити домашніх кроликів.

Кролики є найбільш придатними тваринами для вирощування в домашніх умовах. Їх без особливих зусиль можна утримувати і на присадибній ділянці, і в міській квартирі. Головне - кролику необхідна чиста клітка, якісні корми, свіже повітря і своєчасні профілактичні щеплення.
Інструкція
1
Кроликів зазвичай тримають у клітці. Вона повинна бути зручною, досить освітленій і вільною. Клітку можна побудувати самостійно з будівельних відходів, приблизні її розміри - 120 см в ширину, 60 см в глибину і 70 см у висоту. Але головне, щоб стінки клітки не мали ніяких щілин, так як кролики не терплять протягів. До стінок клітини прикріплюють поїлку і годівницю. Потрібно ретельно стежити за тим, щоб в клітинах завжди було чисто і сухо. Чистити клітки необхідно щодня, також періодично слід проводити дезінфекцію.
2
Годують кроликів не менше трьох разів на добу і намагаються дотримуватися постійного розпорядку дня. Основним кормом для кроликів є сіно (взимку) і свіжа трава (влітку). Також в раціоні кроликів повинні бути овочі - моркву, морквяна бадилля, буряк. Можна давати і подрібнене зерно кукурудзи, вівса, гороху, пшениці. Можливе використання при годуванні і кормових сумішей для кроликів. Але так як вони досить калорійні, їх слід давати в обмеженій кількості. Не забувайте і про гілковий корм - для цього підійдуть гілки черемшини, тополі, яблуні. Вода для кролика повинна бути весь час. Гострий недолік вологи погано позначається на здоров'ї тварини.
3
Кролики можуть розмножуватися вже з трьох-чотирьох місяців. Спаровувати необхідно здорових кролів з хорошим вагою. Відразу після спарювання кролика від кролиці прибирають. Вагітність дорослих кролиць зазвичай триває не більше місяця. Приблизно за 4 дні до окролу кролиця викладає гніздо пухом, вищипуючи його у себе на животі. Так як не всі самки це роблять, кролівники самі вистилають гніздо пухом або ватою. Кроленят тримають під самкою не менше 50 днів, потім їх отсаживают від самки. Годують їх так само, як і дорослих кроликів. В середньому тривалість життя кроликів становить 6 - 8 років.
Корисна порада
Все нові корми починають давати кроликам невеликими порціями, поступово збільшуючи дозу. При виявленні перших ознак захворювання необхідно терміново звернутися до ветеринарного лікаря.
Унаслідок того, що кролики - це джерело дієтичного м'яса, шкурок, пуху і добрив, а розводити цих звірків досить просто і вигідно, все більша кількість людей віддає перевагу цьому виду бізнесу. Як же правильно розводити кроликів ?
Інструкція
1
Розводити кроликів можна і в міській квартирі. Є приклади, коли люди обладнають під це балкон або цілу кімнату. Однак, проживаючи в літній період в селі або на дачі, краще перемістити кроляче господарство туди. В умовах приватного будинку кролики можуть міститися в клітинах поза приміщенням, або клітки з вухастими можуть монтуватися в Шеде - спеціальному сараї, або міститися в опалюваних крільчатниках. При будь-якій системі змісту для кроликів важливий постійний доступ свіжого повітря, згладжування таких погодних факторів, як сильна спека або холод, влітку - відсутність прямих сонячних променів. У міських квартирах кролики містяться, як правило, в тісних клітках, з метою економії місця, що несприятливо позначається як на здоров'я дорослих звірків, так і на стані потомства.
2
Для початку варто завести одного-двох зрілих кроликів -самцов і декількох кролиць, залежно від того, в яких масштабах ви плануєте розведення. Кожен кролик може покрити до 15-18 самок. Купувати звірків рекомендується на кроликів одческіх фермах або у досвідчених кроликів одов.
3
Кролики надзвичайно плідні: в одному посліді буває 12-15 кроленят (залишають, як правило, 8-10, щоб мати могла їх вигодувати) і скоростиглі: 4-х місячні самки вже готові до спаровування. Тривалість вагітності самки становить від 28 до 32 днів. Таким чином, за рік доросла кролиця приносить потомство в середньому 5 разів.
4
Навіть якщо кролики містяться на балконі в міській квартирі, необхідно купувати клітки для кролиць попросторнее, з урахуванням того, що разом з ними час від часу має проживатиме численне потомство.
5
Господарство на 10-20 кролиць зажадає від вас всього 2-3 години на день, у вільний від основної роботи час. Однак для позитивних результатів від розведення кроликів необхідно обов'язково запастися спеціальними пізнаннями. Догляд за звірками хоч і простий, але в ньому багато ньюансов, які, в свою чергу, будуть визначати ваш успіх в кроликів одстве. Освоївши тонкощі, ви зможете зробити кроликів одство основним «незапорошену» бізнесом або джерелом додаткового доходу.