Як розрахувати опір до світлодіоду. Розрахувати опір для світлодіода.

Сьогодні світлодіоди застосовуються всюди: в якості індикаторів, елементів підсвічування, в кишенькових ліхтариках і навіть світлофорах. Існують тисячі моделей цих приладів. На їх базі в домашніх умовах можна легко зібрати цікаві пристрої. Світлодіоди вільно продаються в магазинах радіодеталей. На відміну від ламп розжарювання, їх не можна підключати безпосередньо до джерела струму - світлодіоди виходять з ладу. Потрібен обмежувальний резистор. Тому питання про те, як розрахувати опір до светодиоду встає відразу ж перед його використанням.
Вам знадобиться
  • Довідник по светоизлучающим напівпровідникових приладів, знання стандартних номіналів опорів резисторів (ряди E6, E12, E24, E48), або доступ в інтернет для отримання необхідних даних. Листок паперу з ручкою або калькулятор.
Інструкція
1
Дізнайтеся електротехнічні параметри використовуваного світлодіода. Для розрахунку опору резистора, необхідно дізнатися пряму напругу і номінальний струм приладу. Знаючи модель, в довіднику або в інтернеті знайдіть потрібні параметри. Запам'ятайте або запишіть їх значення.
2
Визначте напругу джерела живлення, від якого буде запитан світлодіод. Якщо в якості джерела живлення передбачається використання гальванічних елементів або акумуляторів, дізнайтеся їх номінальну напругу. Якщо світлодіод повинен живитися від ланцюгів з великим розкидом напруги (наприклад, електромережу автомобіля), визначте максимально можлива напруга ланцюга.
3
Розрахуйте опір до светодиоду. Проведіть обчислення по формулі R = (Vs - Vd)/I, де Vs - напруга джерела живлення, Vd - пряма напруга світлодіода, а I - його номінальний струм. Підберіть найближче більше значення опору в одному з номінальних рядів опорів. Має сенс використовувати ряд E12. Допуск в номіналах опорів даного ряду становить 10%. Так, якщо розрахункове значення опору R = 1011 Ом, в якості реального опору необхідно вибрати значення 1200 Ом.
4
Розрахуйте мінімальну необхідну потужність резистором. Розрахуйте значення за формулою P = (Vs - Vd)?/R. Значення змінних Vs і Vd аналогічні значенням попереднього кроку. Значення R - це опір , обчислене раніше.
Зверніть увагу
Не вмикайте світлодіоди паралельно, використовуючи один резистор. Через природне розкиду параметрів приладів, на деякі з них припадатиме підвищене навантаження, що може стати причиною виходу їх з ладу.
Корисна порада
Якщо модель світлодіода не відома, можна використовувати резистор із змінним опором для експериментального визначення необхідного значення.