Як підготувати автомобіль до фарбування. Як правильно підготувати машину до фарбування.

Перш ніж підготувати автомобіль до фарбування нам необхідно знайти і пристосувати до роботи приміщення, в якому будуть проводитися фарбувальні роботи.

Зробити це нескладно, достатньо облити водою стіни і підлогу з метою прибити пил, яка не повинна осісти на призначених до фарбування деталях автомобіля. Потім слід підготувати поверхню кузова автомобіля, яка вимагає фарбування. До цього варто підійти з граничною акуратністю і вкрай сумлінно, так як, допустивши найменшу помилку при підготовці робочої поверхні, вся робота може бути зіпсована. Робота по підготовці до фарбування умовно розділяється на три етапи.

  1. Перший етап. Обробка вибраної ділянки для фарбування за допомогою зашкуріванія поверхні. Спершу, слід зачистити кузов грубозернистої наждачним папером, або відповідним обладнанням з метою зняття шару старої фарби і грунтовки. Видаливши старі шари необхідно обробити поверхню дрібнозернистим наждачним папером для більш якісного очищення кузова від залишків старої фарби.
  2. Другий етап. Звільнивши від старої фарби місця, над якими доведеться працювати, обробіть їх знежирюючим засобом. Допускається при цьому використовувати речовини, що містять спирт, але якщо поверхня має якісь нерівності і недосконалості незначною глибини, то на них потрібно нанести шар шпаклівки, якому після цього необхідно дати висохнути, а потім зашкуріть його. Процедуру слід повторювати, виявляючи інші нерівності, аж до повного вирівнювання поверхні. Висохлу, вирівняну і підготовлену поверхню залишається обробити ґрунтовкою.
  3. Третій етап. готує поверхню, оброблена шпаклівкою, зашкуренная і висохла, повинна бути ретельно знежирена, після чого можна наносити шар грунтовки. Грунтовка необхідна для забезпечення найкращого накладення фарби на поверхню. Після грунтовки на поверхню наноситься пробний шар фарби - проявник. Його призначення - виявити ямки і піки деталі, що підлягає фарбуванню.

Якщо виявляться нерівності, то для того щоб підготувати автомобіль до фарбування, вищеописані процедури слід повторити.

Фарбування автомобіля, незважаючи на всю складність даної кропіткої процедури, може зробити кожен. Найголовніше в цій нелегкій справі - в точності дотримуватися технології.
Перед тим, як почати підготовку авто до фарбування, слід навести порядок в місці, де проводитимуться роботи. Гараж або будь-яке інше приміщення має бути сухим і чистим від пилу і різного сміття.

Обладнання та інструментарій

Для проведення фарбувальних робіт необхідні такі пристосування: краскопульт, компресор, шпателі, шліфувальний рубанок, углошлифовальная машинка, абразивні інструменти. На купівлі перерахованих предметів економити не варто, оскільки від їх якості безпосередньо залежить якість фарбування автомобіля.Еслі говорити про технічні особливості пристосувань для фарбування, то вони такі: - компресор повинен бути оснащений ресивером, обсяг якого дозволить безупинно проводити фарбування протягом 15-20 хвилин ; - Краскопульт або малярний пістолет повинен мати розміри сопла від 1,6 до 2,5 мм, що дасть можливість швидко впоратися з великими обсягами робіт; - шліфувальний рубанок, углошлифовальная машинка, шпателі і абразивні інструменти мають бути найкращої якості, оскільки з їх допомогою буде виробляється зачистка і шпаклівка кузова авто, а це, в свою чергу, досить тонка робота.

Зачистка кузова

Перед фарбуванням необхідно позбутися від колишнього лакофарбового покриття автомобіля. Для цього використовується шліфувальний рубанок, за допомогою якого не тільки можна зачистити стару фарбу, але і згладити зварні кузовні шви, відшліфувати всякого роду відколи, тріщини та інші проблемні места.После зачистки кузова слід позбутися від іржі та інших дефектів. Для цієї процедури треба використовувати углошлифовальную машинку, а на важкодоступні місця можна нанести спеціальний засіб для боротьби з корозією.

Шпаклівка

Перед тим, як приступити до шпаклівки кузова авто, необхідно його ретельно знежирити. Для цього можна використовувати звичайний бензін.По суті, шпаклівка дозволяє надати колишній вигляд всім проблемних місць, які були раніше зачищені. Шпаклюється авто спеціальним шпателем і переважно використовувати для цих цілей саме скловолоконних шпаклювальну суміш, оскільки з її допомогою можна працювати з найглибшими дефектами кузова і навіть дирамі.В більшості випадків шпаклівка виробляється в два або більше етапів. Після нанесення і повного висихання шпаклювальною суміші кузов необхідно відшліфувати абразивним інструментом. Найчастіше для шліфування використовується наждачний папір з невеликим розміром зерна і шліфувальна машинка.

Грунтовка

Грунтовка кузова - довгоочікуваний останній етап перед самою фарбуванням. Як правило, при роботі з кузовом авто використовується акрилова грунтовка, яка значно збільшує адгезію (склеювання матеріалів). Іншими словами, виробляти ґрунтовку слід для більш якісного докучання автомобільної фарби. Наноситься грунтувальна рідина на поверхню кузова авто за допомогою краскопульта.Імейте на увазі, що перед фарбуванням потрібно ще раз знежирити кузов. Щоб уникнути попадання фарби на скла їх слід заклеїти папером. З тією ж метою на колеса бажано одягнути чохли.