Як проводити моніторинг ринку.

Моніторинг ринку необхідний для ефективного управління бізнесом. Моніторинг дозволяє відстежувати діяльність прямих конкурентів і їх цінову політику. Виходячи з цих параметрів, бізнес можна підлаштовувати під основні тенденції аналізованого ринку з метою збільшення клієнтської бази та прибутку відповідно.
Вам знадобиться
  • Інформація про найближчих конкурентів, дані про постачальників, дані про обсяги продажів, доступ в інтернет
Інструкція
1
Проведіть аналіз потреб і побажань потенційних споживачів. Моніторинг ринку - це досить копіткий і тривалий процес, результати якого дозволять швидко зреагувати на мінливу економічну ситуацію на ринку. Всі ці заходи стануть відмінним поштовхом для подальшого розвитку та побудови стратегічного плану подальшої діяльності компанії. Моніторинг починається з аналізу потреб представників цільової аудиторії даного бренду чи торгової марки. На підставі цього аналізу можна коригувати власну цінову політику, асортимент продукції, місцерозташування філій або офісів, що проводяться при реалізації продукції акції та бонусні програми.
2
Проведіть аналіз конкурентів і їх цінової політики. Аналіз конкурентів - це складний процес, який спрямований на виявлення їх переваг. Чим вони краще конкретної компанії? В чому їх основна перевага? У чому недоліки їхньої діяльності? З якими постачальниками вони працюють і чому їх обсяги продажів перевищують аналогічні показники компанії? Відповіді на ці питання дозволять зробити кроки з поліпшення власної діяльності та зміцненню своїх конкурентних переваг на аналізованому ринку.
3
Зробіть узагальнюючий аналіз ринку. Основою узагальнюючого аналізу є збори даних про постачальників, обсягах продажів з урахуванням реалізації продукції конкурентів, про основні види реклами та інших параметрах, які в кінцевому підсумку можуть вплинути на діяльність компанії. На підставі даної інформації можна створити таблицю, яка відобразить конкурентні переваги компанії, а також її недоліки в порівнянні з конкурентами. Дана таблиця також дозволить зробити висновок про те, які показники варто поліпшити компанії, а які, навпаки, є її основними конкурентними перевагами.
Корисна порада
Моніторингу завжди потрібно приділяти особливу увагу, від якості його проведення залежить успіх компанії на ринку.