Як розводити каліфорнійського хробака. каліфорнійський черв'як зберігання в домашніх умовах.

Червоний каліфорнійський черв'як є новою породою дощового хробака Eisenia foetida. Вона була отримана в університеті штату Каліфорнія шляхом гібридизації різних порід дощового хробака в 1959 році. Застосовується в сільському господарстві для вироблення цінного добрива - біогумусу.
Вам знадобиться
  • Червоний каліфорнійський черв'як, субстрат, контейнер.
Інструкція
1
Зробіть контейнер або виройте яму глибиною від 70 до 100 см. Дно утрамбуйте, а стіни обкласти натуральним матеріалом, щоб хробаки не відповзає. Помістіть в яму грунтосуміш з хробака мі і розрівняйте грунт. Субстратом можуть служити прілого листя, перепрілий гній, кухонні відходи та інша доступна органіка, повинно бути м'яко, волого і поживно. Спочатку створіть шар близько 30 см, потім, у міру потреби, треба буде додавати ще. Переробляючи органіку, черв'яки залишають неїстівне простір і переходять в який додається корм. Кожен наступний шар робіть до 10 см.
2
Додавайте органіку приблизно раз на тиждень, за цей час каліфорнійські хробаки зможуть переробити попередню порцію. Після досягнення висоти 70-80 см можна відбирати отриманий біогумус, якщо точніше, то проміжний продукт детрит. Для цього акуратно розпушіть верхній шар, де знаходяться черви, а потім перенесіть його в інший контейнер або яму. Повторюйте процедуру 2-3 рази з інтервалом в тиждень, щоб витягти всіх черв'яків. Після цього залишився перегній можна вийняти і використовувати для будь-яких потреб - підсипати в посадочні лунки, зберігати, розводити водою для поливу.
3
Слідкуйте за температурою свіжого компосту, вона не повинна перевищувати +40 градусів. Використовуйте минулорічний перегорілий гній. Крім цього, в компості підтримуйте вологість в межах 60-70%. Для цього влітку і в жарку пору інших сезонів поливайте субстрат. Також слід знати, що для каліфорнійських черв'яків згубний пряме сонячне світло, тому компостні ями або контейнери слід розміщувати в затінених местах.Благопріятная температура для працездатності каліфорнійських черв'яків лежить в межах від +4 до + 35-40 градусів, найкраща +25 градусів. Зимові умови вони переносять погано, тому що не зариваються в грунт глибоко, тому їх слід пересаджувати в тепле місце або утеплювати компостну купу, контейнер або яму. Використовувати плівку з шаром гною не можна, так як вона не дає хробака м «дихати».
Зверніть увагу
Слід враховувати, що дорослі черви дуже складно привчаються до нової їжі. Це міцно пов'язано з їх біологічною особливістю - черви програмуються на споживання їжі відразу після народження, тому звикнути до іншої вже не можуть. Тому, купуючи технологічних хробаків, потрібно враховувати даний ризик. Заселяти нові субстрати слід тільки коконами черв'яків, тоді вилупившись, черви настроятся на переробку тільки цього виду їжі.
Корисна порада
Зимівлю каліфорнійським черв'якам можна зробити наступним способом - викопати поглиблення діаметром 1,5 - 2 метри і глибиною близько 20 см, пізньої осені завантажити в нього черв'яків і засипати опалим листям шаром 50 см. Контрольну партію слід зберігати в погребі в ящику об'ємом 2-3 відра.