Як пронумерувати файли.

Є маса програм, які дозволяють перейменувати групи файлів найрізноманітнішими способами - просто перенумерувати набір файлів, мабуть, найпростіша з задач. Іноді для цього використовують, наприклад, Total Commander. Але якщо у вас немає бажання встановлювати масивне багатофункціональний додаток на всі випадки життя, сота частка можливостей якого вам ніколи не знадобиться, є сенс розглянути більш вузькоспеціальні програми.
Інструкція
1
Одна з таких програм називається Flash Renamer. Після установки в комп'ютер вона додає в контекстне меню папок пункт Start Flash Renamer - щоб перейменувати файли в папці треба клацнути її правою кнопкою і вибрати цей рядок.
2
Коли відкриється вікно програми, клацніть круглу кнопку Numbers. Тут за умовчанням відкриється закладка Add Counter. Вам потрібно задати маску перейменування, тобто вказати, яким чином слід нумерувати файли . Почніть з секції Add counter to Filename. Спочатку в випадаючому списку Position виберіть - куди в ім'я файлу програма повинна додати цифри нумерації: First - в початок, Last - перед точкою розширення, Overwrite - замінити всі ім'я числом (розширення залишиться). Якщо ви не вибрали Overwrite, то в поле Separator можна вказати знак (а можна букву або цифру), який буде розділяти номер і поточне ім'я файлу (наприклад, тире).
3
Решта установки розміщені в секції Counter Setup. В поле Start Value вкажіть число, з якого треба починати нумерацію, а в поле Step - яке число додавати до поточного для створення імені кожного наступного файлу. В поле ZeroPad залиште мітку в чекбоксі Auto - в цьому випадку програма сама визначить саме більше число в послідовності і додасть потрібну кількість нулів перед числами з меншою кількістю розрядів. Такий формат звичайно використовується для підготовки файлів, наприклад, для послідовного відтворення в плеєрі. Якщо вам ці нулі не потрібні - знімете мітку Auto і впишіть нульове значення. Це мінімальний набір налаштувань, крім нього в програмі передбачено дуже багато варіантів перейменування файлів.
4
Після того, як всі налаштування задані, в списку файлів в правому полі виділіть групу, яку слід перейменувати. Натисніть кнопку Rename для запуску процесу. Програма відкриє віконце, де буде виводитися звіт про що відбувається перейменування. Якщо будь-які з файлів недоступні для зміни, то відповідні попередження ви побачите тут же. Після закінчення процесу, закривши віконце (кнопка Close), ви отримаєте можливість скасувати зроблені перейменування - кнопка з написом Undo знаходиться радом з кнопкою Rename.
Якщо ви використовуєте в роботі великі текстові документи, для зручності слід їх пронумерувати, що дозволить при друку правильно розкласти, що не переплутавши жодної його сторінки.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер;
  • - документ, створений у програмі Miсrosoft Word.
Інструкція
1
При створенні багатосторінкового документа табличного або текстового формату пронумерувати сторінки буде не зайвим. І, як виявляється на практиці, зовсім нескладним дією. Що дуже зручно, якщо ви пишете доповідь, текст виступу, сценарій, курсову роботу або пишіть власну книгу. Всього кілька простих кроків - і ваш документ не лише плутанина ні за яких обставин.
2
Створіть в програмі Miсrosoft Word текстовий документ. Для цього ви можете натиснути правою кнопкою миші на робочому столі або на вільному просторі у вашій папці. Перейменуйте документ, використовуючи все ту ж праву кнопку миші. І подвійним клацанням лівої кнопки відкрийте документ. При інших настройках документ може відкриватися іншим шляхом. Для чого документ потрібно виділити лівою кнопкою і за допомогою правої кнопки вибрати необхідну опцію у випадаючому вікні.
3
У відкритому документі на верхній панелі інструментів знайдіть меню «Вставка», відкрийте розділ і в випадаючому вікні виберіть пункт «Номери сторінок». Натисніть на кнопку з даної написом і перейдіть в меню налаштувань нумерації. У новому вікні виберіть положення цифр: внизу сторінки або вгорі сторінки. Вкажіть стиль вирівнювання: ліворуч, від центру, праворуч, всередині, зовні. Тут же справа можете подивитися зразок того, як буде виглядати ваш пронумерований документ. Поставте або зніміть галочку навпроти напису «Номер на першій сторінці».
4
Потім натисніть на кнопку «Формат» в цьому ж вікні і в наступному вкажіть формат номера, якщо потрібно, включите номер глави і виберіть стиль оформлення і роздільник. Тут же відзначте, як повинна здійснюватися нумерація документа: продовжити або почати з певної сторінки. Натисніть «ОК».
5
Нумерацію сторінок можна вставляти як в чистий документ, так і у вже готовий. Але при цьому не забудьте правильно розподілити текст: можливо, десь може знадобитися зсунути його або, навпаки, підтягнути.