Як просити відпустку. Як мене все за прошу надати відпустку.

Чи не можете зосередитися на посадових обов'язках і з сумом поглядаєте у вікно, уявляючи свободу від рутинних справ? Або, може бути, виникли непередбачені обставини, особисті справи вимагають хоча б пару тижнів відпустки ? Давайте розглянемо можливості і шанси отримати від начальства прихильність в даному питанні.
Інструкція
1
Поставте себе на місце свого начальства. Ким би змогли ви замінити відсутнього працівника, хто зміг би продовжити виконання робочих обов'язків замість вас? Не виключено, що є можливість призупинити їх виконання на період вашої тривалої відсутності.
2
Якщо така людина є у вас на прикметі, переговорите з ним особисто у вільний від роботи час, попросіть підмінити вас. Заручившись його підтримкою, ви підвищите власні шанси. Як приклад можна навести ситуацію, коли потрібно помінятися з іншим працівником періодами чергового відпустки .
3
Напишіть заяву на ім'я начальника або тимчасово заміщає його. Письмово викладіть своє прохання надати вам відпустку і поважну причину для цього. Розкажіть про своє бачення даного питання і доведіть, що робота не постраждає за час вашої відсутності. Надайте додаткові аргументи, які характеризують вас не як вимагає, а в якості людини компромісного. Тепер можна відправитися «на килим» до начальства.
4
Будьте уважні до настрою відповідального начальницького особи, яка виносить рішення по вас питання. Його добре чи погане настрій істотно впливає на ймовірність розібратися з ситуацією, вирішивши її в вашу користь. Не підходьте з проханнями подібного особистого плану під час активної «палаючої» роботи, перед обідом або незадовго до закінчення робочого часу.
5
В розмові будьте чемні, лаконічно розкажіть про ситуацію - все те, що виклали письмово. Спілкуйтеся не з позиції жертви обставин, поведінкою не давайте натяку, що вас засмутить відмову. Необхідно врахувати, що якщо відпустку позачергової, в тому числі і за свій рахунок, то аргументи на зразок бажання похлюпатися у води на теплому березі або повалятися на дивані і забути про роботу не будуть вашими союзниками. Швидше за все, навпаки - представлять вас незацікавленим в роботі.