Як сплести кулю. Як плести з верби для початківців кулі.

Сплести кулю можна двома різними способами з різною технікою плетіння. Композиційні кулю и призначені для будь-яких випадків. Ними можна прикрасити домашній інтер'єр або використовувати на свій розсуд. Дуже красиво виглядають такі кулю и, якщо їх пофарбувати в золотисті і срібні кольору. Тут терпіння теж необхідно, тому що техніку освоїти з першого разу складно. Варто почати з самого простого.
Вам знадобиться
  • Повітряна кулька, нитка міцна, клей ПВА, акрилові фарби в розпилювачі, гілки верби (гнучкі), 4 гілки по 15 см - для каркаса, 3 гілки по 50 см - для плетіння.
Інструкція
1
Знайдіть місце для роботи. Визначтеся, який варіант бажаєте і приготуйте необхідні матеріали. Найкраще починайте з самого легкого плетіння, наступний етап буде легше освоїти, пройшовши цей.
2
Візьміть круглий повітряний кулю ик, змастіть клеєм ПВА і звичайною ниткою намотайте в різних напрямках. Намотуйте доти, поки «порожні» простори не заповняться, потім залиште сушити на день. Готовий сухий «кокон» проткніть голкою, витягніть звідти залишки кулю а. За бажанням можете пофарбувати готовий кулю акриловими фарбами.
3
Плетіння з верби вимагає терпіння і уважності. Гілки верби перед роботою необхідно почистити і на годину залишити в теплій воді. Від цього вони стають більш гнучкими. Для початку вам потрібно відібрати 4 гілки по 15 см. З'єднайте кінці ниткою - вийде 4 кола. Потім вставляйте їх один в одного, скріплюючи між собою ниткою. Таким чином, повинна вийти форма кулю а. Візьміть довгу гілку і почніть акуратно переплітати цей кулю так, щоб кінці його то «ховалися» всередину кулю а, то опинялися на поверхні. Плести треба доти, поки кулю не почне щільним, а великі «дірки» не перетворяться в маленькі. Якщо кулю виявився не досить заповненим, повторіть плетіння. Кінці гілок намагайтеся заховати всередині кулю а. Через два дні кулю підсохне і можна буде його фарбувати.
Зверніть увагу
Уважно слідкуйте за роботою - гілка верби може прогнутися, якщо сильно натиснути, тому не застосовуйте товсті гілки на тонкі. Заздалегідь подбайте про їх товщині.
Корисна порада
За бажанням з гілок верби можна зробити кулі різних розмірів. Для цього 4 основні гілки повинні бути довше. Фарбувати можна тільки сухі кулі.
Шарик можна сплести зі звичайної прядив'яної мотузки або з ниток. Залежно від розміру кулька може бути невеликим прикрасою, яку знайде своє місце на полиці, або, виготовивши велику кулю, пристосуйте його під оригінальний абажур.
Вам знадобиться
  • - надувний гумовий кульку
  • - вазелін
  • - моток прядив'яної мотузки
  • - клей ПВА
  • - кисті
  • - голка
  • - акрилові фарби
  • - ракушки, бусинки, бісер
Інструкція
1
Подумайте, якого розміру виріб ви збираєтеся сплести. Купіть дитячі прості повітряні кульки, вони бувають маленькі і великі. Надійти кульку необхідного вам розміру і щільно зав'яжіть, щоб не виходило повітря.
2
Підготуйте стіл. Розстеліть на ньому старі газети або п/е плівку. Видавіть вазелін з тюбика на пальці. Рівномірно намажте всю поверхню кульки. Це потрібно, щоб нитки або пенька не прилипли до гуми.
3
Намотайте конопляну мотузку на кульку. Робіть так, немов змотувати моток ниток. Мотузку укладайте вразбивку на кульці, кілька оборотів по горизонталі, потім кілька оборотів по вертикалі. Мотузкові верстви розташовуються не впритул один до одного, повітряна кулька просвічує через що залишилися проміжки. Розподіліть рівномірно обороти пеньки по всьому об'єму кульки.
4
Промажьте клеєм ПВА мотузковий кульку. Пензликом рясно нанесіть клей, щоб ваша пенька вся їм просочилася. Зробіть ще кілька оборотів по повітряній кульці, знову просочіть пеньку клеєм. Коли ви побачите, що досягли бажаного результату, ваш кулька вже вийшов, то залиште його повністю просохнути.
5
Проколіть голкою повітряну кульку, що розташовується всередині вашого сплетеного кульки. Через проміжки між пеньком витягнете гумові шматки назовні. Робіть це обережно, не здавлюйте мотузки.
6
Пенькова мотузка сама по собі гарний фактурний матеріал, але якщо вам необхідно додати їй колір, то візьміть акрилові фарби і пензлик, розфарбуйте плетений шарік.После висихання фарби приклейте на поверхню кульки бусинки, черепашки або бісер
Корисна порада
Якщо ви плетете кульку з тонких ниток, то використовуйте клей ПВА в пластиковому тюбику. Всуньте нитку в голку і проколіть тюбик наскрізь. Тепер ви будете витягати вже підготовлену клейову нитку.