Як зробити маску для дитини.

Пап'є-маше приваблює дуже багатьох, адже в цій техніці можна зробити практично все. Для виготовлення легкої та веселої маски тваринки (наприклад, лисеняти або собачки) для дитини знадобиться не так вже багато часу. Варто виділяти для творчості вільний годину або півтора протягом декількох днів.
Вам знадобиться
  • Дріт, пасатижі, кусачки, пластилін; клейстер (крохмаль + вода); ножиці; бинти, серветки або паперові хусточки, вата; гострий ніж; клей ПВА, жорстка кисть; металеві колечка; наждачний папір; фарби, пензлі; лак; гумка, нитки, голка
Інструкція
1
Спочатку слід зробити дротяний каркас. З дроту формується контур майбутньої маски, в місцях з'єднання згинаються вузли. Там, де прикріплюються вуха, можна приліпити шматочки пластиліну.
2
За допомогою звареного і остудженого клейстеру треба зробити перший шар - вмочити бинт в клейстер і натягнути між краями. Бинт міцний і надає масці потрібну форму. Потім варто прикріплювати шматочки серветок, які швидко вбирають надлишки клейстеру. Після того, як базовий шар просох, необхідно зробити ще 2 - 3 тонких шару. Після нанесення кожного нового шару маска стає вологою, м'якою та гнучкою, але незабаром твердне. Шари сохнуть кілька годин, однак можна прискорити процес, обсушівая маску, наприклад, феном або вентилятором.
3
Після висихання ножем і ножицями слід вирізати отвори для очей, приймаючи до уваги те, що у готової маски вони стануть трохи менше. Зрізи по краях очей можна просочити клеєм ПВА і заклеїти серветками.
4
За допомогою плоскої жорсткої кисті треба нанести ПВА на поверхню маски, а зверху докласти і разравнять пензлем шматочки серветок - по всій площі, періодично просушуючи. Можна злегка коригувати форму, вирівнювати поверхню, накладаючи на одні ділянки більше серветок і вати, на інші - менше.
5
Потім важливо зробити колечка для гумки або мотузочки. Можна придбати металеві колечка зі штирями - як на рамках для фотографій - або самостійно зробити щось подібне з дроту.
6
Взявши клей і вату, слід сформувати брови і носик. Якщо маска вийшла шорсткою, варто пройтися по поверхні дрібною шкуркой.Затем треба розфарбувати "мордочку". Базовий шар краще наносити жорсткої пензлем, щоб фарба краще проникала в усі поглиблення. Після розфарбовування маска покривається лаком.
Зверніть увагу
Вата просочується клеєм не так легко, як серветки.