Як зробити стрічку Мебіуса.

Лист або стрічка Мебіуса - це поверхня, яка утворюється при склеюванні прямокутного аркуша таким чином, що противолежащие вершини з'єднуються між собою. Це неоріентіруемая поверхню, яка є односторонньою, тобто якщо рухатися по його поверхні не перетинаючи при цьому кордонів, то можна опинитися в вихідної точки, але з іншого боку аркуша.
Інструкція
1
Візьміть витягнуту смужку паперу прямокутної форми ABB1A1.
2
Поверніть лист таким чином, щоб вершина A збіглася з вершиною B1, а вершина B збіглася з вершиною A1. Склейте кінці листа, що вийшло поверхня буде листом Мебіуса.
3
Отримана стрічка не розпадеться на частини, якщо її розрізати по середній лінії, вона перетвориться на односторонню, двічі скручену поверхность.Еслі продовжувати різати двічі і більше скорочення листи, то з'являються більш дивовижні фігури, такі як «Вузол трилисника» або «Парадромние кільця».
4
Якщо склеїти дві стрічки Мебіуса між собою по краях, то вийти фігура, звана "Пляшкою Клейна". В звичайному тривимірному просторі без самопересеченія побудувати її неможливо.
Зверніть увагу
Існує декілька невирішених проблем, пов'язаних з листом Мебіуса, наприклад, точно невідомо, при якому мінімальному числі K можна згорнути стрічку Мебіуса без самопересеченія, при цьому К - ширина початкового листа, а його довжина дорівнює 1.