Як зробити писанку.

Писанки - це розпис яйця за допомогою фарб і воску. Писанки робилися на Русі дуже давно. Кожне таке розфарбоване яєчко несло свій сенс. Робилися писанки в якості оберегів для сім'ї, для підвищення родючості, для позбавлення від різних недуг і ін. Існує багато візерунків для писанок. Як розмалювати яйце - справа тільки вашої фантазії, але все ж існує певна послідовність дій.
Вам знадобиться
  • Пензлі, фарби, серветки, віск, свічка, сірники, простий олівець, курячі яйця.
Інструкція
1
Приготування фарб: 5 гр фарби змішуємо з чайною ложкою солі, додаємо трохи гарячої води і розмішуємо до повного розчинення компонентів. Потім доливаємо гарячою водою до 25 -300 гр. Робимо стільки різнокольорових розчинів, скільки потрібно.
2
Перед початком роботи вимийте яйця, вони повинні бути чистими. І висушіть їх. Руки також повинні бути чистими, інакше може вийти багато бруду. Потім за допомогою простого олівця розділіть яйце на сегменти, потім вам буде легше наносити решті малюнок. Нанесіть основний узор.
3
Потім потрібно нанести віск на яйце. Перед цим віск і кисть (писачок) потрібно нагріти. Перший раз кисть потрібно потримати у воску близько хвилини, потім можна скоротити цей час до 10 секунд.
4
Спочатку наносимо віск на ті місця, які повинні залишитися білими. Після цього занурюємо яйце, наприклад, в жовту фарбу на пару хвилин. Діставши яйце з фарби, його потрібно акуратно промокнути серветкою, а потім ті елементи візерунка, які повинні бути жовтими, покрити воском. Потім яйце опускають на декілька хвилин в червону фарбу, дістають протирають серветкою, покривають воском ті ділянки, які повинні залишитися червоними. І ще раз можна занурити яйце в чорну фарбу.
5
Після того, як дістанете яйце з чорною фарби, піднести до вогню (до свічки) і тримайте його так, поки віск не розплавиться. Після цього добре розітріть віск по поверхні яйця. От і все, писанка готова.
Корисна порада
Краще брати білі яйця, на них малюнок виглядатиме яскравіше і красівее.Чтоби лінії були рівні, при розпису обертайте яйце, а руку, в якій знаходиться олівець чи пензель, намагайтеся тримати неподвіжно.Прі приготуванні фарб в остиглий розчин можна додати 1 ст. ложку оцту, це дозволить фарбі лягати рівніше.