Як дізнатися, чим зайнятий файл. визначити Якою програмою зайнятий файл.

Досить часто рядовий користувач персонального комп'ютера стикається з проблемою видалення файлу . Як би він не старався видалити файл, у нього це не виходить. Проблема полягає в блокуванні файлу певною програмою або процесом. Щоб дізнатися ім'я цього процесу, необхідно скористатися спеціальною програмою, яка шукає в оперативній пам'яті блокуючий процес.
Вам знадобиться
  • Програмне забезпечення Who Lock Me.
Інструкція
1
Закачайте програму Who Lock Me з мережі інтернет, на виконання цієї операції ви витратите менше хвилини свого часу (програма займає 70 Кб дискового простору). Перейдіть до файлу, який не видаляються. Можна самому створити інсценівку: запустіть будь-який текстовий редактор і відкрийте файл. Спробуйте видалити цей файл, у вас це не вийде.
2
Запустіть установку цієї програми. Інсталяція цієї утиліти проходить дуже швидко. Після установки можна відразу приступати до справи. Натисніть правою кнопкою миші на цьому файлі, в контекстному меню виберіть пункт Who Lock Me. Перед вами з'явиться вікно, в якому будуть відображені всі процеси, що мають в даний момент доступ до цього файлу. Вікно буде розділено на кілька колонок: - Locker Name - назва програми або процесу, який заблокував файл; - PID (process identify) - загальний ідентифікатор; - Opened File - назва вашого файлу ; - User - ім'я облікового запису; - Locker Full Path - шлях до файлу або процесу.
3
Для видалення блокуючого процесу необхідно виділити файл, а потім натиснути кнопку Kill Process. Якщо процесів декілька, то їх можна виділити за допомогою затиснутої клавіші Ctrl або поєднання клавіш Ctrl + A.
4
Також можна спробувати програму Unlocker, якщо блокуючий процес не вдасться завершити. Ця програма також займає мало місця на диску. Після її установки процес прописується в контекстне меню файлів.
Часто користувачі стикаються з ситуацією, коли необхідно видалити файл , але при спробі зробити це, з'являється повідомлення про те, що файл зайнятий якимсь додатком системи і його видалення неможливо. Всьому виною процеси, які виконуються в системі. Вони використовують різні файл и, тим самим не даючи періодично видаляти їх.
Вам знадобиться
  • Комп'ютер
Інструкція
1
Практично кожному процесу необхідно звертатися до файл ам. Відбувається це завдяки його дескриптору. Вони використовуються так само для доступу і до інших ресурсів системи (параметри і ключі реєстру). Один з варіантів доступу (для запису) припускає блокування звернень до файл у з боку інших процесів. В результаті, жоден з них в системі не зможе перемістити, перезаписати або видалити конкретний файл . Подібні обмеження не дозволять вам виконати будь-які дії з відкритим файл ом. У даній ситуації є кілька варіантів вирішення проблеми.
2
В більшості випадків достатньо перезавантажити комп'ютер. Якщо це не допомогло, то спробуйте завантажити операційну систему в безпечному режимі, призначеному для діагностики комп'ютера. Він дозволяє усувати різні проблеми, що не дозволяють завантажити систему в звичайному режимі. Для цього необхідно перезавантажити комп'ютер. Безпосередньо після завантаження BIOS, коли починається завантаження системи з жорсткого диска, натисніть кілька разів клавішу F8. У меню, необхідно вибрати «Безпечний режим».
3
Варто зауважити, що не завжди можна видалити файл и після перезавантаження, так як програма, яка використовує файл , може запускатися під час старту сістеми.В такій ситуації необхідно примусове завершення процесу, котрий використовує необхідний файл . Зробити це можна за допомогою стандартного «Диспетчера завдань». Для його виклику необхідно натиснути комбінацію клавіш Ctrl + Shift + Esc і перейти на вкладку "Процеси". Складність даного методу полягає в тому, що користувач повинен знати, яким саме процесом зайнятий призначений для видалення файл .
4
Для вирішення подібної проблеми можна використовувати спеціальну програму Unlocker. Вона дозволяє легко розблокувати зайняті файл и і видаляти їх. Якщо система не зможе видалити зайнятий файл , автоматично з'явиться вікно програми, де вам необхідно буде натиснути на кнопку «Unlock ALL» після чого файл віддалиться.