Як розпізнавати гази. Як розпізнати вуглекислий газ.

Як відомо, речовини можуть перебувати в різних агрегатних станах, таких як: тверде, рідке і газоподібне. Але якщо тверді і рідкі речовини можуть мати забарвлення, яка є основною ознакою для візуального визначення хімічних сполук, то гази в більшості випадків забарвленням не володіють. Тоді напрошується питання, як же розпізнавати гази ? Виявляється, не все так складно і за допомогою нехитрих прийомів, а також за деякими властивостями, можна цілком визначити газоподібні речовини.
Вам знадобиться
  • Стакан для збору газу, сірники, скіпа.
Інструкція
1
Кисень. Збирають його методом витіснення повітря або води. Так як він важчий за повітря, то ємність годі й перевертати, а просто в неї збирати газ. Щоб визначити, що отримано саме це газоподібна речовина, необхідно внести в посудину з киснем тліючу лучинку, яка спалахне яскравим полум'ям. Так як газ підтримує горіння, отже, в даній ємності знаходиться саме кисень.
2
Водень. Це газ без кольору і запаху, легший за повітря. Тому його збирають методом витіснення води або повітря, але ємність при цьому тримають дном вгору. Після збирання посудину одразу закривають. Для того, щоб розпізнати речовину відкривають ємність з воднем і відразу підносять до отвору запалений сірник. Чути хлопок «пах». Саме цей хлопок свідчить про наявність водню в посудині.
3
Вуглекислий газ. Це речовина важче повітря, а тому його можна збирати прямо в стакан методом витіснення повітря. Для того щоб визначити, що зібраний вуглекислий газ, потрібно внести в ємність з ним тліючу лучину. Те, що вогонь відразу згасне і є ознакою наявності вуглекислого газу, так як він не підтримує процес горіння.
4
Аміак. Це газоподібна речовина і його можна відразу визначити по різкого задушливого запаху. Такий же «аромат» має нашатирний спирт, який використовується при втраті свідомості.
5
Оксид азоту (IV). Це газ, який визначається навіть візуально, так як інше його назва «лисячий хвіст», яке з'явилося через бурого забарвлення. Бурий газ дуже отруйний і категорично протипоказаний в незахищеною ситуації (тільки під тягою).
6
Метан. Сам по собі це газ без кольору і запаху, однак, в цілях безпеки в нього додають спеціальні «пахучі» речовини, які допомагають розпізнавати метан і запобігати аварійним ситуаціям.
7
Озон. Це газоподібна речовина, що кожен відчуває після грозових розрядів. Відчуття свіжості після дощу з грозою дає саме озон. Таким чином, на питання: «Як розпізнавати гази » мається одна відповідь - використовувати найпростіші навички і прийоми, отримані на уроках хімії.
Зверніть увагу
Зверніть увагу на виконання правил техніки безпеки, так як водень з домішками вибухонебезпечний, а бурий газ не можна отримувати без дотримання запобіжних заходів (тяги)