Як вирішити психологічну проблему.

Психологічні проблеми часто засновані на наших комплексах. Звільнитися від невпевненості і стати самим собою, собою "справжнім" - головний крок у вирішенні психологічних проблем.
Вам знадобиться
  • бажання звільнитися від невпевненості, бажання змінити себе
Інструкція
1
Треба говорити про те, що турбує. Психологічна проблема може породити почуття сорому з приводу зовнішності, забезпеченості, розуму і т.д. В цьому випадку людина переконана, що про нього погано подумають, його засудять чи відгородяться від нього. "Володар" психологічної проблеми уявляє собі неприємні сценарії розвитку подій і, не перевіряючи їх на практиці, починає щось приховують. Він являє поведінку оточуючих по відношенню до себе, щоб виправдовувати і навіть підтримувати свою ніяковість. У такій ситуації потрібно не вигадувати відмовки, а зізнатися у своєму страху. Важливо говорити про те, що змушує переживати, - і не тільки з одним найближчим другом. Виявиться, що багато хто готовий вислухати вас, не виносячи "вердикт". В крайньому випадку можна почати говорити про своє неприйняття себе на сеансах групової психотерапії. На перших порах головне - виплеснути накопичені емоції і простежити за сприйняттям слухачів. Можливо, у них є схожі проблеми.
2
Необхідно діяти, щоб розлучитися з психологічною проблемою. Коли людині щось в собі не подобається, він намагається будь-чим компенсувати цей реальний або вигаданий недолік. Наприклад, той, хто здається собі негарним, буде всіма силами намагатися всюди блищати інтелектом. Так людина менше страждає, - але психологічна проблема залишається! Спробуйте надходити «від противного». Ви відчуваєте, що не здатні публічно виступити? Підготуйтеся і візьміть слово на нараді. Ви ніяково танцюєте? Запишіться в танцювальну студію. При цьому слід в подробицях побачити образ себе, здобуло успіху. Кілька разів продумайте «фільм» про своє майбутнє досягненні.
3
Важливо любити! Людина з психологічною проблемою рятується від любові. Якщо йому хтось подобається, він, швидше за все, зовсім перестане спілкуватися з об'єктом симпатії, оскільки впевнений, що той в будь-якому разі його відкине. А якщо він і починає відносини, то заради збереження негативного образу самого себе буде знецінювати улюбленого: «Та хто він взагалі такий, раз примудрився мною зацікавитися? ..". А адже любов може "вилікувати" психологічну проблему , якщо не уявляти, як ваш партнер вас оцінює і що хоче в вас виправити, а просто дозволити себе любити і бачити вас таким, яким ви є насправді. Бажано відповідати на любов любов'ю: так можна відчути себе сильною і сміливою особистістю, здатною згорнути гори заради партнера. Варто виявити своє бажання і прийняти бажання іншого, звернене до вас. Не варто болісно задаватися питанням: "А чи сильно я йому подобаюся?". Правильней спокійно запитати себе: "Чи добре мені з ним?".
Корисна порада
Коли ми «зациклюємося» на чомусь, завжди поступаючи однотипно, кращий спосіб просунутися вперед - зробити те, що дуже вже не хочеться робити, те, що на даний момент здається "ненормальним". Адже наше звичайне поведінка пристосоване до наших психологічним проблемам і "підлаштовується" під них.