Як просвердлити отвір в стіні. Як просверлітьбольшое отвір в стіні.

Всякий раз, коли виникає необхідність просвердлити отвір , ми з сумом дивимося на бетонну або цегляну стіну і думаємо про те, як було б добре, якби була дерев'яною. Однак і в дерев'яній стіні просвердлити отвір - завдання не завжди просте. Яка б стіна перед вами не була, щоб зробити в ній отвір , потрібно знати кілька основних правил.
Інструкція
1
Отвори, в общем-то, теж потрібні різні. Щоб повісити на стіну з бетону або цегли поличку або годинник, в більшості випадків підійде ударна дриль зі свердлом по бетону потрібного діаметра. Як варіант, можна використовувати перфоратор і відповідний бур, але не в кожному будинку можна знайти такий інструмент. Подібні отвори свердлити найлегше, і з цим мало у кого виникають проблеми.
2
А ось для прокладки комунікацій (труби, кабелі тощо) через стіну можуть знадобитися отвори досить великого діаметра. Якщо стіна з цегли або бетону, то без хорошого перфоратора вам не обійтися. А ще знадобиться спеціальний бур для свердління перекриттів з бетону і розуміння того, що якщо вам потрібно отвір діаметром більш 20 мм, то одним буром не обійтися. Приміром, щоб отримати отвір в 30 мм і більше, потрібно попередньо пройти стіну буром меншого діаметра, а великим потім розширити отвір до потрібних розмірів.
3
У випадку з дерев'яними стінами теж не все просто. Свердлити такі стіни наскрізь можна лише спеціальним буром по дереву, і так же слідувати принципу, за яким більша отвір виходить за рахунок розширення меншого. Залежно від товщини стіни і діаметра отвору, свердлити можна перфоратором з встановленим режимом свердління, або звичайною дрилем, якщо вам вдасться знайти для неї відповідне свердло.
Зверніть увагу
Пам'ятайте про техніку безпеки, працюючи дрилем або перфоратором: не торкайтеся до свердла (буру) руками щоб уникнути опіку; не тримайте інструмент поруч з головою - якщо бур заклинить, дриль або перфоратор можна не втримати і отримати травму; для свердління отворів на висоті користуйтеся тільки стійкою і надійною опорою для ніг.
Корисна порада
Роблячи отвір у бетонній стіні, пам'ятайте про наявність всередині металевої арматури. Якщо бур пручається, не прикладайте великих зусиль, щоб не пошкодити його, а краще спробуйте свердлити поруч.
Навіть найдрібніший ремонт в квартирі немислимий без свердління дірок. Без використання дрилі не повісиш навіть звичайну поличку на стіну. Просвердлити отвори якісно і без проблем допоможуть деякі поради бувалих.
Інструкція
1
Бетонна стіна насилу піддається впливу навіть твердосплавного свердла. Часто воно натикається на дрібні камінчики. Щоб справитися з цією напастю, попередньо розбийте камінчики за допомогою ручного пробійника.
2
Дірку в бетоні можна проробити з допомогою пробійника. Його зробіть з свердла, заточеного під «ластівчин хвіст». За такого інструменту наносять не надто сильні удари молотком, поступово повертаючи його навколо своєї осі. Кілька хвилин - і отвір готове.
3
Проробляючи отвори в цеглі, періодично змочуйте свердло водою. Це суттєво полегшить процес свердління.
4
Щоб крихти матеріалу, що піддається свердлінню, що не летіли в очі, спорудити захисну воронку з дроту і надіньте її на електродриль. Таку імпровізовану воронку обтягніть прозорою плівкою для збереження огляду. Подібний пристрій допоможе при проробляє отворів в стелі.
5
Якщо скласти аркуш паперу під гострим кутом і пристосувати його за допомогою ізоляційної стрічки під місцем, де планується робити дірку, то ви зможете таким чином зберегти підлогу від крихт і частинок пилу при свердлінні.
6
Замість дерев'яної пробки або стандартного дюбеля можна використовувати звичайний старий капронову панчоху. Виготовлене отвір щільно заткніть подрібненим капроном і і застроміть в нього розжарений цвях. Вкручувати шуруп треба відразу, поки розплавлений капрон не схопився.
7
Зміцнити шуруп в стіні з міцного бетону можна, зробивши отвір свердлом меншого діаметру, щоб шуруп вворачивают в нього із зусиллям. В цьому випадку додаткові пристосування у вигляді пробок не знадобляться.
8
Припустимо, що вам треба проробити в стіні наскрізний отвір, а довжина свердла не дозволяє це зробити в один прийом. В цьому випадку дірки слід просвердлити спочатку з одного боку стіни, а потім з протилежного. Для відшукання на протилежній стороні стіни точки свердління використовуйте поміщений в отвір магніт. Стрілка компаса, піднесена до стіні, точно вкаже місце для свердління.
9
Полки, на які планується ставити важкий вантаж, рекомендується кріпити не так на шурупи, а на болти. Вибийте в стіні отвори, закріпіть в них болти за допомогою цементу. При цьому залиште деяку частину різьблення виступаючої. Навішені на болти полки кріплять гайками.
10
Відшукати старе отвір в стіні вам допоможе завбачливо закладений в нього маленький металевий кулька. Навіть заклеєна шпалерами, така дірка згодом може бути легко виявлена за допомогою магніту.
11
Це лише деякі з прийомів, використовуваних майстрами. Але й такий невеликий арсенал хитрощів непогано допоможе вам в домашньому ремонті.