Як перевірити швидкість в локальній мережі. iperf інструкція.

Щоб перевірити швидкість в локальній мережі, можна передати з одного комп'ютера на інший великий обсяг інформації. Заміривши час передачі, легко визначити і швидкість . Однак ефективніше для вимірювання швидкості скористатися спеціальною програмою.
Вам знадобиться
  • 2 комп'ютери, програма IPERF
Інструкція
1
Для проведення тесту швидкості ЛЗ за допомогою IPERF знадобляться: • 2 комп'ютери (один сервер, інший клієнт), підключені до мережі і з укзано IP-адресами; • сама, iperf (Linux, Windows версії) на кожному комп'ютері, причому, вони повинні пінговться; • для тестування певного порту (TCP або UDP), необхідно відкрити доступ на цей порт.
2
Для збільшення точності вимірювання швидкості передачі на обох комп'ютерах слід: • Закрити всі програми, які переказують дані по мережі; • Закрити всі можливі програми для надання потрібного потенціалу процесора і пам'яті; • Виставити відповідні дозволи в настройках firewall, для тестованих портів; • Документувати отримані результати.
3
Коли все вищевказане виконано, то необхідно провести запуск програми. Спершу серверної частини, далі - клієнтської. Для сервера запуск iperf з параметрами: iperf -s -p 80 (-s - це комп'ютер-сервер, -p 80 вказує, що тестується TCP порт 80. Для тестування UDP порту, потрібно устаноіть прапор -u: iperf -s -u - p 80).
4
На комп'ютері клієнта, старт iperf виробляється з параметрами: iperf -c 198.168.15.3 -p 80 -t 120 (-с вказує на клієнтську частину, 198.168.15.3 - ip-адреса комп'ютера-сервера, -t 120 вказує час тестування ЛЗ протягом 120 секунд (2 хвилини)).
5
Тестування швидкості по ЛС можна здійснити кількома способамі.Перекінуть великий файл (розміром від 700Мб і більше) по протоколах FTP або HTTP і заміряти час передачі файлу, після цього поділити розмір файлу в мегабайтах на час витрачений на передачу (в секундах ) і соответстсвенно отримати швидкість каналу магабайт в секунду,
6
Для тестування швидкості ЛЗ використовувати спец. програми. Приміром програма - IPERF (iperf.sourceforge.net). Про неї можна дізнатися в інтернеті.