Як обчислити корінь.

В математиці існує таке поняття, як « корінь ». У нього є подкоренное вираз і ступінь, яка позначається зліва від знака кореня. Корінь другого ступеня називається квадратним, а третьою - кубічним. Функція витягання кореня з числа є зворотною функції зведення числа в ступінь.
Вам знадобиться
  • Встановлена система сімейства Windows;
  • факультативно - підключення до інтернет і встановлений браузер.
Інструкція
1
Для прикладу, обчислимо квадратний корінь - корінь другого ступеня - з числа 9.Запустіте в Windows додаток Калькулятор. В пункті меню «Вид» переконайтеся, що поточним є «Звичайний». Введіть число 9 і натисніть кнопку «sqrt». Результатом буде число 3. Якщо тепер це число помножити само на себе, тобто звести в 2 ступінь, то назад отримаємо число 93? = 3 * 3 = 9
2
Далі, розглянемо приклад витягу з числа 8 кубічного кореня - кореня третього ступеня. В Калькуляторі переключіться через меню в пункті «Вид» на «Інженерний». Фіолетовими символами позначені різні функції інженерного калькулятора. Знайдіть кнопку з функцією, яка розташована точно посередині цього поля. Це функція «X ^ Y», тобто довільне число X звести в ступінь Y.Еслі X звести в ступінь, показник якої зворотний іншому числу, наприклад, 1/Y, це буде рівносильно вилученню з числа X кореня ступеня Y. У нашому прикладі це 8 в ступені (1/3)
3
Обчислимо значення зворотного числа для показника возводимой ступеня. Введіть 3, знайдіть і натисніть у правому нижньому куті поля функцій кнопку «1/X». Результатом буде довге періодичне число 0,33333 ... Візьміть його в пам'ять, натиснувши поруч справа на кнопку «M +». Тепер введіть 8, натисніть «X ^ Y» і витягніть значення для Y з пам'яті, натиснувши «MR». Натисніть кнопку «=» або Enter на клавіатурі. Результатом буде число 2. Якщо тепер це число помножити само на себе тричі, тобто звести в 3 ступінь, то назад отримаємо число 82? = 2 * 2 * 2 = 8Для витягу з числа квадратного і кубічного кореня досить звести число в ступінь 0,5 і 0,25 відповідно.
Зверніть увагу
Ступінь квадратного (другого ступеня) кореня при написанні опускається, тобто зліва від знака кореня число 2 відсутній, але при обчисленні це треба враховувати і вказувати його.