Як в'язати лицьові і виворітні петлі.

В'язання на спицях - процес захоплюючий і зачаровує. Навчитися цьому нескладно, необхідно освоїти лише деякі ази в'язання. Наприклад, пристосуватися в'язати лицьові і виворітні петлі.
Вам знадобиться
  • - дві тонкі спиці;
  • - невеликий клубок ниток для в'язання.
Інструкція
1
Наберіть на двох спицях двадцять петель. Потім акуратно витягнете одну спицю і поверніть в'язання. Таким чином, у вас в лівій руці залишилася спиця з набраними петлями, а в правій - робоча спиця, якою ви будете вив'язувати петлі.
2
Першу петлю ряду зніміть, чи не пров'язуючи. Вам необхідно буде зробити крайку, тому перша петля кожного ряду буде завжди зніматися.
3
Правою спицею захопіть нитку від клубка і введіть її в підставу петлі на лівій спиці. Вводячи нитка, захопіть петлю на лівій спиці за верхню часточку і вивяжіте нову петлю.Ітак, у вас вийшла лицьова петля. Пров'яжіть лицьові петлі до кінця ряду.
4
Переверніть в'язання. Знову зніміть першу петлю. Потім закиньте нитку від клубка на ліву спицю. Вона повинна потрапити в проміжок між першою і другою петлями на спиці. Під нитку справа наліво введіть робочу спицю, кінчик спиці повинен потрапити в першу петлю на лівій спиці і захопити її. Тепер правою спицею захопіть нитку від клубка і протягніть її через петлю.Получітся нова петля, звана виворітного. Для її вив'язування потрібно трохи більше вправності, ніж для освоєння лицьовій петлі. Але терпіння і труд все перетруть. Пров'яжіть виворітні петлі до кінця ряда.Далее ви можете чергувати лицьові і виворітні ряди. Така в'язка називається платочной.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=mwBqG5O_Y6c
Зверніть увагу
Наступний крок - вивчення вив'язування основних петель. У будь-якому в'язанні базовими є лицьові і виворітні петлі, а без убавленія петель не може обійтися практично жодне трикотажне виріб. Ми не будемо відходити від цього негласного правила. Отже, приступимо. Лицьові петлі можна в'язати двома способами: - за передню стінку або зверху; - За задню стінку або знизу. Класична лицьова петля.
Корисна порада
В'язання лицьової та зворотньої петлі. Після того, як підготовчий етап роботи завершено (петлі набрані на спиці), починається пров'язування першого ряду петель: візьміть спицю з набраними петлями в ліву руку, інша, робоча, спиця поміщається відповідно в праву руку. Для в'язання гладдю схрещеними лицьовими або виворітними петлями весь особовий ряд в'яжуть або лицьовими схрещеними петлями, або виворітними схрещеними петлями.