Як розпалити вогонь без сірників.

Уявіть собі таку ситуацію: ви пішли в похід, але раптом виявили, що ви і ваша група залишилися без сірників і запальничок. А якраз настав час розвести багаття. Як вчинити в цій ситуації? Спробуйте скористатися рекомендаціями по тому, як запалити вогонь, використовуючи труть.
Вам знадобиться
  • Приступаючи до добування вогню первісними способами, спочатку підготуйте труть. Як трута можуть бути використані:
  • - суперечки висохлого гриба-трутовика;
  • - корпія з матерії;
  • - деревний пил з під кори поїджена комахами дерев;
  • - гнилушки;
  • - подрібнена суха кора;
  • - сухий мох;
  • - ворсисті частини сухих рослин.
  • Врахуйте, що труть потрібно зберігати в сухому місці, уникаючи вогкості.
Інструкція
1
Для початку, знайдіть кремінь - камінь, який при ударі по ньому залізом (в якості якого можна використовувати ніж) дасть іскри. Кремень потрібно тримати якомога більш близько до труту.
2
Зазвичай туристи беруть з собою в похід біноклі, підзорні труби або фотоапарати. Це дає можливість використання лінз від оптичної техніки для фокусування на труть сонячних променів. Лінзу також можна спорудити з двох стекол випуклої форми від годинника, заповнюючи проміжок водою і замазуючи стик глиною.
3
Приступимо до видобутку вогню тертям. Насамперед потрібно змайструвати лук. Це нескладно: потрібно взяти стволик молодої берези, тиса або ліщини діаметром 2-3 см і довжиною в один метр і натягнути тятиву з мотузки між кінцями.
4
Потім вам знадобиться свердло. Для цієї мети підійде соснова паличка з діаметром олівця і довжиною близько 30 см. Не забудьте також підібрати в якості опори поліно з твердої породи дерева (дуб, береза і т.п.).
5
Тепер про те, як добувати вогонь тертям. Робимо лунку в очищеної від кори опорі глибиною приблизно 1,5 см.
6
Тятиву лука обводимо в 1 оборот навколо свердла.
7
Сверло вставляємо в лунку одним кінцем, а інший кінець притискаємо рукою через рукавичку (шматок тканини, кору), щоб не поранити руку.
8
На опору навколо свердла викладаємо труть.
9
Лук потрібно пересувати швидкими рухами вільної рукою взад-вперед так, як ніби ви збираєтеся розпиляти свердло пилкою поперек.
10
Через деякий час труть почне розігріватися від тертя, а потім буде тліти. Тепер обережно раздуваемпламя і переносимо його на підпал.
11
Якщо у вас є з собою патрони, можна спробувати зробити так. З трісок складіть невеличкий костерчік.Висипьте на багаття невелика кількість пороху, а іншу його частину покладіть на камінь поряд таким чином, щоб порох стикався.
12
А тепер швидко тріть порох на камені іншим каменем. Від тертя порох спалахне, і потім загоряться тріски.
13
І наостанок, ще один спосіб розпалити вогонь без сірників . Беремо дерев'яний брусок, захльостує його сталевий дротом і якнайшвидше дріт перетягуємо. Через тертя дріт достатньо розігріється для того, щоб можна було підпалити від неї фотоплівку, порох або інші легкозаймисті матеріали.
14
Тепер ви завжди зможете запалити вогонь, навіть якщо у вас не буде під рукою сірників або запальнички.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=v7Nq19maNV8