Як розрахувати діаметр по колу. Як порахувати розгортку по діаметру.

Як правило, в задачах з геометрії, так само як і в практичних справах, задається діаметр окружності і потрібно знайти її довжину. Але бувають ситуації, коли потрібно зворотне - відома довжина окружності і треба обчислити інші її параметри. На уроці математики або креслення може виникнути необхідність дізнатися радіус окружності, перш ніж її викреслити. У практичному житті теж бувають ситуації. Наприклад, ви знаєте розмір капелюхи і хочете побудувати її викрійку.
Вам знадобиться
  • Циркуль
  • Поняття радіуса, діаметра і довжини окружності
  • Формула довжини окружності
Інструкція
1
Згадайте, що таке довжина окружності і як вона вимірюється. У практичному житті для цього зазвичай застосовуються гнучкі вимірювальні прилади, на зразок сантиметрової стрічки або рулетки. Якщо вам потрібно дізнатися діаметр основи циліндра, можна спочатку зробити його розгортку, обвівши підставу і побудувавши бічну поверхню. Довжина окружності заснування в цьому випадку буде дорівнює довжині підстави.
2
Згадайте, за якою формулою обчислюється довжина окружності. Позначте довжину окружності як С, радіус її - як R, діаметр - як D. Довжина окружності дорівнює подвоєному добутку радіуса на число?, С = 2? R. Згадайте, що таке діаметр окружності. Це і є подвоєний радіус.
3
Знайдіть подвоєний радіус окружності. 2R = С/?. Таким чином, D = С/?. Згадайте, чому одно число?. Воно дорівнює 3, 14. Розділіть довжину окружності на це число. Для визначення радіуса необхідно отримане приватне розділити на 2. Накреслити окружність за отриманим радіусу.
4
Дізнавшись довжину радіуса, можна визначити і площу круга. Це необхідно зробити, якщо, зробивши викрійку круглої капелюхи, ви хочете обчислити. Скільки матеріалу знадобиться. Позначте площа круга як S. Вона дорівнюватиме числу?, Помноженому на квадрат радіусу.
Зверніть увагу
Число п являє собою нескінченну десяткову дріб. Зазвичай її округлюють до двох цифр після коми. Радіус обчислюється до необхідної точності. Якщо виходить нескінченна десяткова дріб, то її переривають на сотих чи десятих частках і округлюють.