Як розпізнати крохмаль.

Вам терміново знадобилося зварити клейстер, і ви згадали, що десь у шафі був крохмаль ? Але на полицях виявилося декілька пакетів з білим порошком - який взяти? З'ясувати це можна хімічним шляхом. Підходяще для визначення крохмаль а речовина напевно є у вашій домашній аптечці.
Вам знадобиться
  • Спиртовий розчин йоду
  • Пипетка
  • Блюдце або скляна розетка
  • Поняття реактіаа і індикатора
Інструкція
1
Обережно розкрийте пакет з білим порошком. Наберіть його ложкою і покладіть на блюдце або в хімічну пробірку. В даному випадку неважливо, чи потрапить в пробірку волога, але взагалі посуд повинна бути сухою.
2
Чистою та сухої піпеткою наберіть крапельку спиртового розчину йоду. Капніть йоду на білий порошок. Якщо порошок містить в собі крохмаль , то порошок з білого стане темно-синім або навіть фіолетовим, залежно від концентрації йоду. Крохмаль і йод завжди реагують один на одного подібним чином, тому в підручниках хімії пишуть, що йод є рекатівом на присутність крохмаль а, а крохмаль - індіактором присутності йоду.
3
Крім усього іншого, досвід з крохмаль ом і йодом - відмінний спосіб зацікавити хімією дітей. Перевірте, в яких продуктах харчування є крохмаль . Для домашнього експерименту з дітьми можна, наприклад, взяти картоплину, яблуко, шматочок хлібної м'якушки. Картоплину або яблуко необхідно попередньо розрізати, а з хлібного м'якушки зробити грудочку. Визначити, в якому продукті крохмаль а найбільше. Це нескладно з'ясувати, якщо брати йод одній і тій же концентрації. Крохмалю більше там, де синій колір буде більш інтенсивним.
Зверніть увагу
Оскільки ви не знаєте, що за порошок попався вам в руки, працюйте з ним обережно, як годиться працювати з хімічними речовинами. Набирайте його ложечкою, а не рукамі..Прі роботі з хімічними речовинами неообходімо дотримуватися правил безпеки. Наприклад, порошок не повинен потрапляти в дихальні шляхи. Крохмаль, звичайно, ніякого серйозного шкоди не завдасть. Однак ви повинні бути точно впевнені, що речовина безпечна.
Корисна порада
Замість блюдця краще, звичайно, взяти хімічний посуд, але вона навряд чи знайдеться будинку або на дачі. Але якщо раптом у вас є під рукою пробірка - візьміть краще її. Попередньо потрібно її як слід вимити, прокип'ятити і висушити.