Як розчинити смолу. розчинити смоли дерева.

Хімічний склад смол може бути різним. До речовин, які носять цю назву, відносяться, наприклад, складні органічні сполуки - ті самі, які виділяють хвойні дерева. До цього ж класу відносяться і порівняно прості синтетичні речовини. Залежно від складу самого речовини необхідно підбирати і розчинник. Смоли, якщо не знати, як з ними боротися, можуть заподіяти деякі неприємності в повсякденному житті. Наприклад, якщо ви випадково притулилися до сосни або налили клей не туди, куди потрібно.
Вам знадобиться
  • Ацетон
  • Бензин
  • Нашатирний спиртового
  • Скипидар
  • Крохмаль
Інструкція
1
Визначте походження смоли. Це допоможе знайти і розчинник для неї, тому що для соснової або ялинової смоли розчинник буде один, а для синтетичних - інший. Є речовини, які успішно розчиняють і те, і інше.
2
У воді смола не розчиняється, не варто навіть і пробувати. Тому якщо вам потрібно розчинити рослинну смолу , щоб видалити пляму з одягу, візьміть трохи бензину і непотрібну зубну щітку. Змочіть щітку в бензині і відітріть пляма. Якщо смола свіжа, це відбувається досить легко. Правда, необхідно знати, з якої тканини одяг зроблено і чи підходить для неї розчинник. Якщо ні ярличка, на якому написано, чи можна річ здавати в хімчистку, відріжте шматочок тканини з того місця, де це буде непомітно, і капніть кілька крапель розчинника.
3
Старі плями від смоли можна видалити, якщо змішати 1 чайну ложку крохмалю з декількома краплями скипидару і нашатирного спирту. Суміш нанесіть на пляму і почекайте, поки висохне. Зчистите суміш разом зі смолою щіткою.
4
Але може знадобитися розчинити смолу і для якоїсь іншої мети. Наприклад, ви влаштовуєте свято і хотіли б зробити освітлення факелами. Для цієї мети потрібна рослинна смола, тобто живиця, вона ж терпентін, причому в достатній кількості. Її можна частково розчинити в спирті, але найкраще в бензині. Найкраще застосовувати неетилований бензин марки "Калоша", який продається в господарських магазинах. Розчинити смолу необхідно до потрібної консистенції. Для факела розчин повинен бути густим. Отриманим розчином можна просочити бавовняну дрантя, і нею наповнити факел. Такий розчин можна упакувати також в порожній металевий тюбик і використовувати для розведення багать в походах.
Зверніть увагу
При роботі з деякими синтетичними смолами необхідно надягати захисні перчаткі.Прі розчинення хлор-і сірковмісних смол необхідно використовувати спеціальні захисні засоби, оскільки такі смоли є отруйними речовинами. Якщо перед вами смола невідомого походження, стежте, щоб пари не потрапили в дихальні шляхи. З живиці при кип'ятінні до випарювання з неї скипидару виходить каніфоль, яка є термопластичной смолою. Вона розчиняється в спирті-ректифікаті до консистенції досить рідкого розчину і використовують як рідкий флюс при пайку радіодеталей. Для кожного виду синтетичних смол існує свій розчинник. Його бажано підбирати по довідкової літературе.Работу зі смолами необхідно проводити на відкритому повітрі або при хорошій витяжці, на максимальному віддаленні від відкритого вогню.
Корисна порада
Розчин живиці в бензині застосовується для виготовлення батиків. Після фарбування тканини її миють в бензині до видалення смоли. Розчин живиці застосовується також як влагоустойчивой просочення тканин, що мають рослинні волокна. Після просочення таку тканину висушують до випаровування бензину.