Як зміцнити дитині спину.

Приблизно з трьох років, коли дитина починає займатися за столом в дитячому саду, батькам варто задуматися про те, як зміцнити йому спину . Адже не за горами і шкільні навантаження. Пора формувати у малюка правильну поставу. Для цього частіше разом виконуйте комплекс нескладних вправ у формі гри.
Вам знадобиться
  • Гимнастическая палиця, килимок для занять на підлозі, книга для носіння на голові, велосипед за віком
Інструкція
1
Изображаем «Мельницу»: одна рука знаходиться на поясі, іншу піднімаємо і описуємо кола, прискорюючи темп, вперед і назад, а потім міняємо руку.
2
«Коромисло»: покладіть на плечі малюкові гімнастичну палицю з двома невеликими відерцями води і попросіть пронести їх, не розливши її.
3
«Рубаємо дрова»: ноги розташовуються на ширині плечей, в руках гімнастична палиця, дитина робить широкий замах назад і різкий нахил вперед.
4
Изображаем кішечку: стоячи на колінах, малюк кілька разів вигинає і прогинає поперек.
5
«Крокодил»: дитина спирається долонями об підлогу, мама або тато тримають його за ноги і допомагає пересуватися на руках.
6
«Качалка»: малюк лягає на живіт, згинає ноги в колінах і обхоплює їх руками за щиколотки. Вигинає корпус, груди і стегна вгору, наскільки це можливо. Потім починає перекочуватися, як прес-пап'є на столі.
7
Нехай малюк піднімає з підлоги дрібні предмети, не згинаючи при цьому колін. Корисно робити вправу «Ластівка». Ходити з книгою на голові - просте, веселе, але ефективна вправа. Коли у дитини буде добре виходити, ускладніть задачу - дитина ходить на носочках або робить присідання, утримуючи книгу на маківці.
8
Навчіть дитину їздити на велосипеді, але стежте, щоб при їзді він не сутулився - відрегулюйте висоту керма під зріст малюка. Обов'язково займайтеся плаванням - воно зміцнює практично всі групи м'язів, благотворно впливає на їх тонус. Заняття танцями допоможуть сформувати красиву і правильну поставу.
Корисна порада
Регулярно відвідуйте ортопеда. Вчасно помічені порушення в формуванні опорно-рухового апарату краще піддаються корекції. До того ж, фахівець дасть цінні рекомендації, що стосуються саме вашої дитини, а при необхідності направить на заняття лікувальною фізкультурою або на масаж.