Як протирати пил.

Звичайна домашня пил складається з стількох видів пилу світової, що важко собі уявити. У вашому будинку знаходяться частинка Сахари, трохи вулканічного попелу, кристалики океанської солі і багато іншого. Це якщо не рахувати мікроскопічних частинок відмерлої шкіри, вовни тварин і різних мікроорганізмів, а також справжнісінькою космічного пилу. Як же позбутися від усього цього «багатства»?
Інструкція
1
Приберіть з відкритих горизонтальних поверхонь статуетки, непотрібні канцелярське приладдя та інші дрібниці. Вони є пилозбірниками, притягають дрібні частинки бруду. Нехай кожна річ у вашому будинку має своє місце, бажано в закритих ящиках або шафах. І навіть гаряче улюблені сувеніри краще ховати за скло.
2
Візьміть чисту суху ганчірку, бажано з м'якої тканини, і за годинниковою стрілкою обійдіть всю квартиру, протираючи пил з усіх поверхонь і предметів. Через деякий час у вас виробиться своєрідний ритуал по протиранню пилу. Далі пройдіть по тому ж маршруту, але вже вологою ганчіркою. Для полегшення завдання можна скористатися сучасними технологіями, наприклад мікрофіброю. В цьому випадку робити повторну вологе прибирання необов'язково. Максимальна кількість пилу ганчірочка вбере під час першого кола.
3
Ретельно пропилесосьте килими, м'які меблі та навіть плитку у ванній. Дрібні клубочки пилу можуть перебувати під ліжком або за батареєю. А в домашнього пилу, особливо в спальні, вчені виявили велику кількість кліщів, які живляться омертвілими лусочками шкіри. Намагайтеся забиратися частіше, якщо в будинку живуть домашні тварини або маленькі діти.
4
Тим, у кого алергія на пил , рекомендовано прибирати квартиру щодня. Причому прибирання повинна бути вологою, щоб частинки пилу не осідали на поверхнях знову. Використовуйте марлеві пов'язки, щоб не спровокувати напад під час прибирання. Також алергікам можна порадити придбати очисник повітря, який позбавить їх від частого прибирання і видалить більшу частину пилу в будинку.
5
Постарайтеся при збиранні уникати побутової хімії. При висиханні вона рівним шаром лягає на поверхню, стаючи все тієї ж пил ю. Частіше протирайте книжкові полиці, де скупчується досить велика кількість мікрочастинок, що викликають кашель і все ту ж аллергію.Станьте переможцем в боротьбі з пил ю!
Дрібниці ніби не протертою пилу можуть іноді доставляти серйозний дискомфорт. Більшість господинь не люблять цей вид прибирання і регулярно протирають пил тільки на видимих місцях, а там, де її не помітно, лише зрідка. Але якщо перетворити протирання пилу з процедури, яка викликає роздратування, в нескладне у виконанні захід з наведення чистоти, все набагато спрощується.
Вам знадобиться
  • - серветки;
  • - дрантя;
  • - засоби побутової хімії.
Інструкція
1
Використовуйте для видалення пилу з поверхні спеціальні засоби і пристосування. Від того, наскільки правильно витерти пил, залежати буде й те, як часто це знадобиться робити. Найбільш малоефективним способом буде якраз протирання поверхонь - неважливо, що при цьому використовується, м'яка ганчірочка або спеціальний веничек для змахування. Все одно крихітні частинки пилу будуть підніматися в повітря і осідати на щойно почищених поверхнях.
2
Постарайтеся якомога рідше використовувати сухий спосіб чистки поверхонь від пилу, особливо в тих випадках, коли в приміщенні постійно знаходяться страждають астмою, алергією люди або зовсім маленькі діти. Для таких умов підійде тільки вологе прибирання.
3
Застосовуйте спеціальні пристосування для прибирання пилу - це можуть бути м'яка ганчірка з мікрофібри, яка не залишає розлучень, веничек, серветки, просочені спеціальними складами і володіють пилевідштовхуючим властивістю. Витирати пил треба в одному порядку - наприклад, тільки за годинниковою стрілкою. Так вона не буде розмазуватися, а збереться вся в одному напрямку.
4
Намагайтеся проводити прибирання з використанням спеціальних засобів побутової хімії. Вони прекрасно очищають меблі та інші поверхні, знижують електризацію меблів з полірованою поверхнею, що не дає пилу осідати на неї у великій кількості. Такі засоби випускаються з приємним запахом, в рідкому вигляді і можуть застосовуються як аерозоль. Поліролі, рідкі за складом, теж зручні у використанні і трохи економніше аерозолів.
5
Якщо вам не хочеться витрачати кошти на обтиральні матеріали, візьміть просту домашню ганчір'я. Користуйтеся матеріалами, позбавленими ворсу. Чи не протирайте поліровану і лаковану меблі мокрою тканиною. Для того, щоб доглядати за меблями, застосовуйте велюрові або плюшеві шматочки тканини.
Зверніть увагу
Тим, хто з якоїсь причини не любить витирати в квартирі пил, можна порадити поставитися до самого процесу позбавлення від пилу менш критично. Якщо вам дуже неприємна саме ця частина прибирання, постарайтеся зробити з неї щось ніби релаксационной програми. Допомагає музика - увімкніть улюблені композиції, щоб перестати концентруватися тільки на своєму почутті неприязні.
Корисна порада
Підбирайте побутову хімію з урахуванням здоров'я проживаючих разом з вами людей. Якщо хтось із домочадців страждає від астми або алергії, використовуйте хімічні засоби акуратніше, попередньо порадившись з іншими проживаючими в квартирі.