Як розпізнати грибок на нігтях.

Мікоз - це захворювання інфекційної природи. Зараження грибком найчастіше відбувається в сауні, басейні, в готельної ванні або душі. Грибкова інфекція дуже любить сирі і теплі місця. Підхопити її можна навіть у своїй власній взуття, коли у вас на шкірі ніг є маленькі тріщинки, плюс до них - вологі від поту шкарпетки.
Інструкція
1
Найперші ознаки грибкового ураження з'являються на шкірі стоп ніг, частіше в міжпальцевих складках, проявляються червоністю (гіперемією), сверблячкою, печінням, освітою в складках виразок і тріщин. Грибкова інфекція без лікування благополучно переселяється спочатку на нігті ніг, а потім і рук. На нігтьових пластинах з'являються осередки інфекції, змінюється їх колір, вони стають жовтими, товщають, відбувається їх розшарування. Нігті покриваються різними уплотнениями і наростами.
2
При появі гіперемії, свербежу, змін на нігтях вам необхідно звернутися до дерматолога або лікаря-мікологові. Тільки фахівець може провести огляд шкірних покривів та нігтів, оцінити всі зміни і додатково провести необхідні діагностичні зіскрібки тканин для дослідження на грибок.
3
У лікуванні грибкової інфекції застосовують високоефективні препарати, як місцевого, так і загальної дії. Лікування грибка - досить тривалий процес і становить, як правило, від 6 місяців до одного року. Грибок з шкіри при регулярному нанесенні мазі зникає через місяць, а на нігтях він може залишатися майже рік. Обов'язковою умовою для повного лікування є дотримання гігієни ніг. Всі предмети особистої гігієни повинні бути індивідуальними для всіх членів сім'ї.
4
Для захисту шкірних покривів і нігтів від поширення грибка можна робити ножні ванни з додаванням яблучного оцту в невеликій кількості. Необхідно обробити уражені місця на шкірі і нігтях настоянкою прополісу або маслом чайного дерева.
5
При місцевому лікуванні грибкового ураження нігтів використовуються різні антимикотики (протигрибкові препарати) у вигляді розчину, мазі або крему. Застосовують наступні засоби: низорал, езодеріл, Канізон, микоспор. Мазь накладається на уражені ділянки шкіри і нігтів і залишається на 24 години під водозахисним лейкопластиром. У лікуванні грибка нігтів широко застосовують лаки: 5% лоцерил, 8% батрафен та інші. При неефективному місцевому лікуванні дерматолог призначає антимикотики загальної дії (дифлюкан, орунгал, низорал).
Корисна порада
Обов'язково після одужання від грибкового ураження шкіри або нігтів продезінфікуйте все взуття, щоб не заразитися повторно, так як спори грибка тривало зберігаються в зовнішньому середовищі.