Як розмножити китайську троянду.

Китайська троянда або Hibiscus - рослина сімейства мальв, об'єднуюче 250 видів, прийшло до нас із тропічної Азії. На Гаваях його називають «квіткою любові» і місцеві красуні часто прикрашають ним свої зачіски. В Європі квітка з'явився близько 200 років тому, відразу завоювавши симпатії квітникарів.
Інструкція
1
Китайська троянда не вимагає складного догляду, любить світ (не прямі промені) і вологу, розмножити китайську троянду можна трьома способами: Розмноження живцями довжиною 10-15 см: Наприкінці літа наріжте живці троянди . Зріз потрібно робити під кутом. Залиште на держаках 2-3 листочка і посадите в горщики з приготованою грунтом - суміш торф'яної і листяної землі та піску, узятих в рівних частках. Накрийте живці банками. Квіти укореняться через 2 тижні. Цей спосіб розмножити китайську троянду можна використати в іншому варіанті.
2
Срежьте кілька молодих пагонів троянди і поставте їх у воду. Почекавши 2-3 тижні, поки черешки дадуть коріння, сміливо висаджуйте їх в горщики. Рослини, посаджені таким методом, ростуть трохи гірше, ніж у першому варіанті.
3
Розмноження повітряними відводами: Цей спосіб хороший тим, що їм можна розмножувати не маленькі черешки, а великі, одерев'янілі гілки. Вибравши місце на гілці для майбутніх коренів, обірвемо біля нього всі пагони. Гострим ножем зніміть кору з гілки у формі кільця шириною приблизно 1 см. Зріз помажте ростовим порошком. Нижче очищеного місця примотати до гілки великий шматок прозорої плівки. Для цього можна використовувати лейкопластир чи ізоляційну стрічку. В плівку насипте землі, добре змочіть водою. Верхній край плівки теж примотати до гілки вище зрізу таким чином, щоб він знаходився в землі. Постійно перевіряйте, щоб земля в мішечку була вологою. Коли клубок проросте добре корінням, а це займе приблизно 2 місяці, обережно зріжте його трохи нижче коренів і посадіть у великий горщик, добре полийте.
4
Розмноження насінням: Цей спосіб не підходить, якщо ви хочете розмножити китайську троянду махрових сортів. Насіння можна зберігати в паперових пакетиках близько 3 років. Навесні в горщики з підготовленою грунтом висійте по 3-4 насінини троянди на глибину 3 см, полийте. Насіння троянди добре сходять і не вимагають особливого догляду крім поливу.