Як продовжити життя зрізаною троянді.

Вам подарували букет красивих троянд? Ви поставили їх у вазу, а на наступний день з жахам виявили, що вони зів'яли? Ситуація стандартна, якщо ви не знаєте правил догляду за зрізаними квітами. Як вчинити, щоб зрізана троянда радувала вас своєю красою і ароматом тривалий час? Багато залежить від вази, води і пори року. Щоб прекрасна квітка якнайдовше не млявий, поступите таким чином.
Вам знадобиться
  • - керамічна або скляна ваза;
  • - цукор;
  • - аспірин;
  • - ножиці.
Інструкція
1
Зрізану троянду поставте в керамічну вазу, в ній вода довше залишатиметься свіжою: така ємність не пропускає світло, який є причиною гнильних процесів у воді. Не ставте вазу з трояндою на сонці, в цьому випадку вода швидко нагріється, квітка почне в'янути.
2
Міняйте воду у трояндочки часто, бажано - щодня. Візьміть вазу, вилийте стару воду і обов'язково промийте ємність теплою водою з милом: це допоможе прибрати слизький наліт на стінках посуду. Потім промийте вазу холодною водою і тільки після цього наливайте нову.
3
Перед тим, як знову поставити квітка у вазу, помийте його стовбур проточною водою, щоб очистити від гнильних бактерій. Видаліть зів'ялі листочки, поверніть троянду бутоном вниз і полийте душем, щоб освіжити квітка. Не вмикайте сильний напір, щоб не заподіяти шкоди троянді . Після такої процедури зрізаний квітка простоїть у вазі довше і буде радувати вас своєю красою і ароматом.
4
Ще один спосіб зберегти зрізану троянду якомога довше - це помістити її на ніч у ванну. Налийте води на дно ванни так, щоб вона покрила квітка. Вода не повинна бути дуже холодною, інакше троянда отримає стрес і швидко зів'яне, тому приготуйте воду заздалегідь. Опустіть квітка на дно ванни і вимкніть світло. Вранці вийміть троянду, обережно струсіть надлишки води і поставте у вазу зі свіжою водою.
5
У зимовий час для зрізаної троянди слід створювати комфортні умови. Для цього підгодуйте її сахарком. Налийте в посуд воду кімнатної температури, опустіть туди шматочок рафінованого цукру і дайте йому розчинитися. Потім візьміть ложечку, перешкодьте воду і перелийте її в керамічну вазу. В такому середовищі троянді буде набагато приємніше знаходитися в темний зимовий час доби.
6
Якщо ви поставите зрізану троянду в скляну вазу, то отщіпніте зайві листки зі ствола, щоб вони не потрапили у водне середовище. Розтлумачте таблеточку аспірину і киньте порошок в вазу. Аспірин уповільнює розвиток бактерій у воді, тому троянда простоїть в скляній вазі набагато довше.
7
Щоразу, коли ви міняєте воду у вазі, подрезайте ствол троянди на 1 або 2 см. Також розріжте стебло квітки уздовж. Ці заходи допомагають квітці залишатися в тонусі тривалий час і приносити задоволення вам і вашим близьким.