Як розвести троянду живцями. троянда Як розводити.

Роза - квітка, про який можна впевнено сказати, що його люблять усі. Чи не знайдеться людини, байдужого до її ніжності і м'якості, царственого пишності і неприступності. Все схиляються перед красою цієї квітки. Роза прикрашає наші будинки, сади і дачі. Маючи один сорт, хочеться завести два, три. Вподобаний або особливо улюблений сорт можна легко розмножити. Наприклад, живцями . При уявній простоті цей нехитрий спосіб все ж вимагає виконання певних правил.
Інструкція
1
Приготуйте поживний грунт. Для цього візьміть 2 частини парникового перегною, 2 частини суміші річкового піску і глини, в яку додано трохи пташиного посліду. Глину можна замінити дернової землею (добре взяти її з-під кропиви, яка обирає грунт, багату поживними речовинами). Перед заповненням горщика землею влаштуйте на його дні дренаж з керамзиту або дрібних камінчиків.
2
З стебла троянди (краще всього брати гілка, на якій щойно перецвів квітка) гострим ножем або лезом наріжте живці. Зріз повинен мати гострий кут. Простежте, щоб на кожному черешку було не менше 3-х нирок. Якщо на стеблі є листя, видаліть їх або ображати наполовину.
3
Помістіть живці на 6:00 в розчин бурштинової кислоти або гетероауксину, їх можна купити в квітковому магазині (уважно читайте інструкцію). Це прискорить проростання і подальше вкорінення квітки.
4
Увіткніть живці під кутом в зволожену землю. Примніть пальцями грунт навколо кожного держака, щоб виключити повітряні порожнечі (тобто держак повинен сидіти в землі міцно). Накрийте плівкою, обрізаної пластиковою пляшкою або скляною банкою. Не забувайте час від часу провітрювати. Полив - помірний, у міру підсихання поверхні грунту. Буде краще, якщо на період вкорінення ви помістіть ваші посадки в затемнене місце.
5
Через кілька днів на держаках повинні з'явитися молоді листочки. Зніміть плівку (пляшки, банки) і поставте горщик на підвіконня. Бережіть троянди від прямих сонячних променів. Не поспішайте пересаджувати живці в інші горщики або у відкритий грунт в саду. Дайте їм гарненько зміцніти.
Зверніть увагу
Процес укорінення живців у різних троянд іноді дуже сильно розрізняється за часом. Деякі сорти утворюють на держаках каллюс (білий горбистий наріст внизу, з якого згодом з'являються корінці) і йдуть у ріст досить швидко, інші - набагато повільніше, хоча умови вкорінення однакові. А інші, так звані троянди-тугодуми, не бажають вкорінюватися місяцями, не гинучи при цьому, але і не розвиваючись. Тут один вихід - терпляче чекати. Також будьте готові до того, що не всім черешкам вдасться вкоренитися взагалі.