Як розвивати розум дитини.

Дуже часто буває так, що після народження дитини на його розвиток залишається мало часу. В таких випадках частенько батьки вважають, що малюк сам поступово навчиться всьому, і знижують до мінімуму спроби як-небудь з ним займатися. Щоб уникнути подібної долі, дитини необхідно знайомити з навколишнім світом і знаннями, починаючи з самого раннього віку.
Інструкція
1
Запитання сиплються з вашого чада суцільним потоком, і ви не встигаєте на них відповідати? Якщо хочете досягти позитивного результату, то ні в якому разі не пропускайте питання дитини мимо вух, обов'язково дайте відповідь на всі його розпитування без гніву й роздратування.
2
Пам'ятайте, що виконуючи разом з дитиною завдання, ви допомагаєте йому сформувати цілісну картину світу. А якщо не можете відповісти на питання, то краще всього запастися словниками та енциклопедіями.
3
Рахунком та усного читання дітей варто навчати не раніше, ніж з віку в пару років. Саме в цей час в дитині виникає невгамовне цікавість. Так що можна використовувати цей стимул для більш глибокого пізнання світу, і м'яко і ненав'язливо підготувати його до школи.
4
Асортимент наданих магазинами товарів пропонує нам велику кількість розвиваючих книг і ігор. Але намагайтеся не особливо захоплюватися ними. Дитині потрібен відпочинок від такої кількості надходить. Дотримуючись цих порад, ви зможете не тільки розвинути розумовий здібності свого чада, але і навчіть його різним корисним навичкам.
5
Ось ігри та вправи, які спрямовані на розвиток мислення, зв'язного мовлення, збагачення лексичного словникового запасу дошкільнят: "Малювання". Якнайчастіше малюйте разом з дитиною. Навчіть його малювати чоловічка, будиночок, паровозик, машинку і т.д. "Ліплення". Відірвіть шматочок пластиліну і покажіть дитині, як з нього зробити паличку, кружечок, кулька і т.д. Постарайтеся малюкові прищепити інтерес до ліплення, оскільки це вельми важливо для його развітія.Ігра "Сховай кульки". На стіл поставте три ємності різної величини з кришками і покладіть три кульки також різної величини. Потім попросіть малюка заховати в велику банку велику кульку, в середню - середній, а в маленьку - маленький. Далі слід закрити кожну банку відповідної їй за розміром кришкою. Після того вийняти кульки з банок і вкласти їх один в одного (заховати всі банки в одну велику) .Звичайно, подібних вправ дуже багато, і для будь-якого дитини можна підібрати найбільш йому сподобалися.
Зверніть увагу
Малюка слід знайомити з усім, що навколо, починаючи з самого раннього віку. Але не варто впадати в крайнощі і читати йому на ніч праці Плутарха або гучно захоплюватися томиком Тургенєва. Зворотним боком такої поведінки може бути повне усунення від життя малюка після навчання його азам читання і письма.
Корисна порада
При нормальному темпі виховання та освіти немовля дуже скоро починає ставити різноманітні запитання та вимагати відповіді на них. Це час одне з найсприятливіших для того, щоб познайомити дитину з поняттям логіки.