Як зробити виріб із глини.

Кілька тисяч років тому люди робили вироби вручну, тому вони не мали правильної і рівною форми. В наш час цей вид ремесла розвинувся до небувалих небес. Важко уявити будинок, де відсутня хоч маленька статуетка, зроблена з глини . Вироби ці дуже красиві, оригінальні і випромінюють тепло. Часто такі сувеніри стають подарунком для близьких нам людей, адже це недорого, але в той же час приємний подарунок. А якщо ви зробите його своїми руками, цінність подарунка буде набагато більше, ніж який-небудь інший сувенір.
Вам знадобиться
  • Глина, дощечка для ліплення глини, керамічні фарби, муфельна піч.
Інструкція
1
Перед тим як ви приступите до ліплення, слід очистити глину від різних камінчик, паличок та іншого. Але краще купити глину в магазині, так як підготовка її дуже трудомістка.
2
Далі розімніть глину в руках, а потім відбийте молоточком або просто долонями. Це допоможе уникнути накопичення повітря між частинками глина, тим самим вироби не будуть схильні тріщинах.
3
Починати ліпити вироби потрібно з великих деталей, а після переходити до більш дрібним. Спочатку почніть ліпити щось просте, нехай це буде сніговик. І не забудьте придбати дощечку, так як ліпити на ній буде зручніше, а також практичней.
4
Зліпити тіло у вигляді двох кульок, один з яких трохи більше. Потім приступите до голови. Пізніше виліпите подобу ніг, а точніше валянок, потім зробіть відро на голову, ніс і руки.
5
Якщо глина занадто суха, то слід додати до неї трохи водичку, але перед цим подрібніть її. Допускати пересихання не можна, оскільки це веде до тріщин у фігурі.
6
Коли фігура готова, слід її гарненько висушити і обпекти в муфельній пічці. Після цього Прикрасьте фігурку керамічними фарбами.
Глина - дешевий, екологічно чистий, пластичний матеріал з широким спектром застосування. З глини можна зробити дуже багато чого: від цеглин для дому та посуду до іграшок та жіночих прикрас. Але різна глина володіє різними фізичними властивостями, тому і вироби з неї виходять абсолютно різні. Це необхідно враховувати при роботі з глиною.
Вам знадобиться
  • - глиняна маса;
  • - посудину з водою;
  • - посудину зі шликером;
  • - стіл;
  • - набір стеків;
  • - ганчірка.
Інструкція
1
Вирішіть, який склад глиняної маси підійде для вашої задумки. Замісіть глиняну масу, додаючи в неї потроху воду, до отримання глини потрібної консистенції, вона повинна бути однорідна і пластична. Можливе придбання вже приготовленої глини.
2
Розімніть грудку глини в руках. Уявіть собі вигляд вашого майбутнього виробу, подбайте про цілісність і стійкості конструкції вироби. Починайте ліпити, керуючись правилом - «від загального до конкретного», від великих деталей - до дрібних.
3
Намагайтеся дрібніші здебільшого не приліплювати до цілого, а «витягувати» з нього. Не збирати фігуру зі шматочків, як це робиться при роботі з пластиліном, а вилепливать з одного шматка. Це робиться для того, щоб заготовка витримала всі технологічні щаблі до готового виробу.
4
Украшайте виріб після того, як ви переконаєтеся, що воно монолітно. Спочатку загладьте виріб, ретельно розгладжуючи всі місця стиків. Потім, використовуючи будь-який підручний матеріал в якості стеків (палички, стрижні, гвоздики і т.д.), можна декорувати вироби, видавлюючи або процарапивая на ньому малюнок. Використовуйте шликер (кремообразную глину), в тому випадку, якщо є необхідність «приклеїти» якусь декоративну деталь.
5
Сушіть виріб при кімнатній температурі. Якщо обпекти його після сушіння в муфельній печі при температурі 700 градусів, то виріб буде міцним, придбає колір обпаленої глини і перестане боятися води. Якщо цього не потрібно, то сухе виріб можна відразу покрити грунтом і остаточно задекорувати фарбами для кераміки.
Зверніть увагу
Залежно від того, який виріб хотілося б отримати, використовується різна глина. Якщо це буде масивна споруда, наприклад, піч або садова скульптура, то глиняна маса може бути шамотна, тобто в її складі можуть зустрічатися камінці або шматочки вже обпаленої глини. В цьому випадку підвищується міцність виробу і зменшується усадка при сушінні. Якщо виріб повинен мати низьку теплопровідність, наприклад саманний блок, то в глину можна додати тирсу і деревний пил, очеретяний пух. Для виробів та посуду бажано отримати пластичну масу, яка не тріскається в процесі ліплення.
Корисна порада
На глині легко робити відбитки різних фактур - мішковини, мережива, листя. Це властивість можна використовувати при декорі виробів з неї.